بازدید هیاتی انگلیسی از قدس برای بررسی امکان انتقال سفارتخانه به این شهر اشغالی
بازدید هیاتی انگلیسی از قدس برای بررسی امکان انتقال سفارتخانه به این شهر اشغالی

به گزارش ایسنا، روزنامه یدیعوت آحارونوت نوشت، این هیات از محله الطالبیه واقع در جنوب شهر قدس دیدن کرد تا امکان ایجاد سفارتخانه در این شهر را بررسی کند. این روزنامه نوشت، لیز تراس، نخست وزیر انگلیس که روز پنجشنبه استعفای خود را اعلام کرد، قبلا خواستار بررسی امکان انتقال سفارتخانه کشورش از تل آویو […]

به گزارش ایسنا، روزنامه یدیعوت آحارونوت نوشت، این هیات از محله الطالبیه واقع در جنوب شهر قدس دیدن کرد تا امکان ایجاد سفارتخانه در این شهر را بررسی کند.
این روزنامه نوشت، لیز تراس، نخست وزیر انگلیس که روز پنجشنبه استعفای خود را اعلام کرد، قبلا خواستار بررسی امکان انتقال سفارتخانه کشورش از تل آویو به قدس و تأسیس آن در محله «الطالبیه» شد که سالها در اختیار انگلیس بود.
یدیعوت آحارونوت نوشت، دولت انگلیس تاکنون هیچ تصمیمی در خصوص انتقال سفارت به شهر قدس نگرفته است اما هدف از سفر هیات انگلیسی به این شهر اشغالی این است که در صورت اتخاذ تصمیم، راهگشا باشد.
رسانه‌های صهیونیستی قبلا اعلام کرده بودند که تراس در دیدار با یائیر لاپید، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک گفته بود، در فکر انتقال سفارتخانه کشورش از تل آویو به قدس است.
تحلیلگران فلسطینی می‌گویند، در صورتی که این اقدام اجرایی شود سابقه‌ای خطرناک برای انگلیس خواهد بود و خصومت مردم فلسطین را افزایش می‌دهد زیرا انگلیس اعلامیه بالفور را صادر کرد که براساس آن صهیونیست‌ها که هیچ حقی در فلسطین ندارند، صاحب حق شدند.
انتهای پیام