بازگرداندن کریمه نتیجه تقویت قدرت کشور ما بود
بازگرداندن کریمه نتیجه تقویت قدرت کشور ما بود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه طی سخنانی بار دیگر از اقدام کشورش در الحاق مجدد شبه جزیره کریمه به روسیه دفاع کرده و این اقدام را نشانگر تقویت قدرت کشورش دانست. بر اساس این گزارش، ولادیمیر پوتین در خصوص الحاق شبه جزیره کریمه به کشورش، این رخداد […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه طی سخنانی بار دیگر از اقدام کشورش در الحاق مجدد شبه جزیره کریمه به روسیه دفاع کرده و این اقدام را نشانگر تقویت قدرت کشورش دانست.

بر اساس این گزارش، ولادیمیر پوتین در خصوص الحاق شبه جزیره کریمه به کشورش، این رخداد را در کنار یکپارچه سازی کامل روسیه از زمان فروپاشی شوروی، از رخدادهای مهم تاریخی برای این کشور خواند و گفت: متاسفانه در دهه ۹۰ میلادی، ما به یک خط بسیار خطرناک رسیدیم، فراتر از آنچه ما انتظارش را داشتیم. اما به پاس صبر و حمایت مردم کشورمان من این را بدون هیچگونه اغراقی می‌گویم که به پاس صبر عظیم، تلاش سخت و حمایت مردم، افراد عادی، سربازان عادی که با خطر تروریسم مواجه شدند، از جمله در منطقه قفقاز شمالی، همه اینها موجب شد تا ما بر سختی‌ها فائق شویم، کشورمان را حفظ کرده و یکپارچه سازیم و پس از آن نیز اقتصاد را بازسازی نماییم.

وی همچنین در بخشی دیگر از سخنان خود، توسعه اقتصادی امروز روسیه را با بیست سال قبل مقایسه کرده و گفت که افزایش رفاه و استطاعت اقتصادی مردم از جمله دستاوردهای روسیه در سنوات اخیر است.

رئیس جمهور روسیه همچنین در خصوص الحاق مجدد کریمه و سواستاپل به خاک روسیه افزود: در خصوص بازگرداندن کریمه و سواستاپل به خاک اصلی خود، همانطور که پیشتر گفتم، بدون هیچگونه اغراقی، این یک واقعه تاریخی نتیجه تقویت کشور ما از داخل بود.