بحرین دوحه را به نقض توافق صلح باکشورهای حاشیه خلیج فارس متهم کرد
بحرین دوحه را به نقض توافق صلح باکشورهای حاشیه خلیج فارس متهم کرد

به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، وزارت خارجه بحرین با طرح شکایتی قطر را به نقض توافق صلح کشورهای عربی حوزه خلیج فارس که دوماه پیش در شهر العلا واقع در عربستان سعودی به ثبت رسید، متهم کرد. اتهام زنی مقامات بحرینی به دوحه پس از انتشار یک گزارش از سوی شبکه تلویزیونی الجزیره […]

به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، وزارت خارجه بحرین با طرح شکایتی قطر را به نقض توافق صلح کشورهای عربی حوزه خلیج فارس که دوماه پیش در شهر العلا واقع در عربستان سعودی به ثبت رسید، متهم کرد.

اتهام زنی مقامات بحرینی به دوحه پس از انتشار یک گزارش از سوی شبکه تلویزیونی الجزیره و همچنین طرح ادعایی مبنی بر رفتار نامناسب گارد ساحلی قطر با صیادان بحرینی مطرح شده است.

وزارت خارجه بحرین ضمن انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که با ارسال پیامی به وزارت خارجه قطر بخاطر انتشار یک گزارش از سوی شبکه تلویزیونی الجزیره در برنامه‌ای تحت عنوان «خارج النص» و درپی آن نقض روح توافق کشورهای عربی موسوم به العلا مراتب اعتراض شدید خود را به دوحه اعلام کرده است.

در این پیام مکتوب همچنین نسبت به رفتار نامناسب گارد ساحلی قطر با صیادان بحرینی اعتراض شده است.

دی ماه امسال (۱۳۹۹) توافق نامه «همبستگی و ثبات» موسوم به «العلا» برای پایان دادن به بحران روابط سه ساله قطر با عربستان سعودی و امارات و بحرین در نشست سالانه شورای همکاری خلیج فارس به امضای تمام کشورهای عضو رسید.