بخش اعظمی از ثبت‌نام ها برای انتخابات در فضای مجازی بوده است‌
بخش اعظمی از ثبت‌نام ها برای انتخابات در فضای مجازی بوده است‌

به گزارش مهر، عیسی فرهادی فرماندار تهران صبح امروز جمعه ۲۲ اسفندماه ۹۹ در حاشیه بازید از روند ثبت نام ششمین دوره ثبت نام کاندیداهای انتخابات شوراهای شهر و روستا ضمن تبریک عید مبعث گفت: امسال در تهران چهار انتخابات میان دوره مجلس، خبرگان رهبری، شورای‌های شهر و روستا و همچنین انتخابات سیزدهمین دوره ریاست […]

به گزارش مهر، عیسی فرهادی فرماندار تهران صبح امروز جمعه ۲۲ اسفندماه ۹۹ در حاشیه بازید از روند ثبت نام ششمین دوره ثبت نام کاندیداهای انتخابات شوراهای شهر و روستا ضمن تبریک عید مبعث گفت: امسال در تهران چهار انتخابات میان دوره مجلس، خبرگان رهبری، شورای‌های شهر و روستا و همچنین انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری را داریم.

وی با اشاره به تشکیل هیأت‌های اجرایی از روز ۱۹ اسفندماه با دستور وزیر کشور، گفت: همزمان با روز مبعث پیامبر اسلام هیأت اجرایی انتخابات ۱۴۰۰ در با حضور افراد و اعضای مجرب تشکیل شد که بخشی از آنها در سال‌های قبل نیز همکاری داشتند. آنها بر روال انجام انتخابات همکاری و همراهی خواهند داشت.

فرماندار تهران با بیان اینکه انتخابات با حضور معتمدین مردم انجام می‌شود، اظهار داشت: از بین ۳۰ نفر که معرفی می‌شوند، ۸ نفر به عنوان معتمدین انتخاب می‌شوند که با هیئت اجرایی و ارگان‌های ثبت‌احوال و آموزش و پرورش و همچنین با حضور هیأت نظارت مجلس و مسئولان شورای نگهبان همکاری خواهند داشت.

وی با اشاره به الکترونیکی شدن مراحل ثبت‌نام انتخابات به دلیل شیوع کرونا افزود: بسیاری از افراد از این طریق ثبت‌نام کرده و نیازی هم به حضور در فرمانداری ندارند، اما برای افرادی هم که به هر علتی نمی‌توانند به صورت الکترونیکی و مجاری ثبت نام کنند می‌توانند در محل فرمانداری حضور پیدا کنند.

فرهادی گفت: در دو روز گذشته ۱۴۳ نفر ثبت‌نام کرده اند که بخش اعظمی از ثبت‌نام ها در فضای مجازی بوده است‌. پیش بینی می‌کنیم با توجه به تعطیلی امروز ثبت نام از طریق فضای مجازی به مراتب بیشتر از روزهای گذشته باشد.

فرماندار تهران اظهار داشت: ثبت نام انتخابات شوراهای شهر و روستا ساعت ۶ بعد از ظهر روز سه شنبه ۲۶ اسفندماه به پایان خواهد رسید. هشتم فروردین‌ماه ثبت نام میان دوره‌ای مجلس و چند روز بعد نیز ثبت نام خبرگان رهبری را خواهیم داشت.

وی یادآور شد: امسال بیش از ۴۰۰۰ شعبه خواهیم داشت و نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر عوامل اجرایی به همراه هیئت نظارت نمایندگان مجلس شورای اسلامی و ناظرین شورای نگهبان خواهیم داشت.

فرماندار تهران درباره صعودی یا نزولی بودن تعداد ثبت‌نام کنندگان گفت: با توجه به اینکه ثبت‌نام‌ها به صورت مجازی انجام می‌شود نمی‌توانیم به طور دقیق بگوییم که چگونه بوده است دو روز دیگر می‌توانیم مقایسه‌ای داشته و صعودی یا نزولی بودن آن را اعلام کنیم.

فرهادی در روند ثبت نام الکترونیکی را بدون هیچگونه مشکلی اعلام کرد و گفت: تا بحال هیچ گزارشی که مبتنی بر وجود مشکل باشد، به فرمانداری داده نشده و تاکنون سامانه با خطایی یا مشکل بارگذاری رو برو نشده است.

وی درباره روند تأیید صلاحیت‌ها نیز گفت: در پایان هر روز پروند ثبت نام شدگان توسط کمیته حراست به هیئت نظارت ارسال می‌شود و پاسخ نخستین روز ثبت‌نام ها می‌بایست روز یکم فروردین ماه به دست ما برسد. بعد از اینکه جواب مراحل استعلام از ارگان‌های چهارگانه داده شد اسامی به هیئت نظارت مجلس ارسال خواهد شد.

فرماندار تهران افزود: اگر کسی اعتراض داشته باشد می‌تواند به هیئت نظارت استان گزارش دهند، اگر آنها جواب نگرفت، در مرحله بعد پرونده به هیئت نظارت به کشور ارسال خواهد شد.