بخش خدمات چین برای اولین بار از 2020 آب رفت
بخش خدمات چین برای اولین بار از 2020 آب رفت

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، داده‌های رسمی دولت چین که امروز منتشر شد نشان می‌دهد صنایع خدماتی این کشور در ماه آگوست برای اولین بار پس از اوایل ۲۰۲۰ و اوج بحران کرونا، آب رفته است. اداره ملی آمار چین نتیجه بررسی ماهانه خود از مدیران خرید (پی‌ام‌آی) شرکت‌های بخش غیرتولیدی را […]

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، داده‌های رسمی دولت چین که امروز منتشر شد نشان می‌دهد صنایع خدماتی این کشور در ماه آگوست برای اولین بار پس از اوایل ۲۰۲۰ و اوج بحران کرونا، آب رفته است.

اداره ملی آمار چین نتیجه بررسی ماهانه خود از مدیران خرید (پی‌ام‌آی) شرکت‌های بخش غیرتولیدی را منتشر کرد که نشان داد رقم این شاخص در ماه آگوست از ۵۳.۳ واحد به ۴۷.۵ واحد کاهش یافته است.

رقم پایین‌تر از ۵۰ واحد شاخص پی‌ام‌آی نشان دهنده افت این بخش است. این اولین بار از فوریه ۲۰۲۰ تا کنون است که این شاخص به زیر ۵۰ واحد سقوط می‌کند. در آن ماه چین بیش از نیمی از کشور خود را برای مقابله با ویروس کرونا قرنطینه کرده بود.

افت بخش خدمات در این ماه ناشی از موج جدید کرونای دلتا در چین است که مسئولان این کشور را مجبور کرد تا در ماه جولای و آگوست در بسیاری از شهرها و مراکز مسکونی محدودیت‌های ترافیکی و قرنطینه‌ای وضع کنند.