• امروز : سه شنبه - ۸ خرداد - ۱۴۰۳
 • برابر با : Tuesday - 28 May - 2024

بررسی راهکاری تشخیص عینک اصل از تقلبی

 • ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۵۱
بررسی راهکاری تشخیص عینک اصل از تقلبی

بررسی راهکاری تشخیص عینک اصل از تقلبی

آیا تا به حال عینک اصلی خریده اید و بعدها متوجه تقلبی بودن آن شده باشید؟ این یک تجربه خرید ناامید کننده و بسیار بدی است که می تواند به شما آسیب برساند. اما چگونه می توانید تفاوت بین عینک واقعی و تقلبی را تشخیص داد؟ راه های تشخیص عینک واقعی از تقلبی چیست؟ عینک های معتبر یکی از عناصر ضروری مد هستند و بسیاری از افراد حاضرند برای آن قیمت های بالایی بپردازند. متأسفانه، این امر منجر به افزایش فروش عینک های تقلبی چه به صورت آنلاین و چه در فروشگاه ها شده است. این عینک آفتابی تقلبی به سختی قابل تشخیص است و بسیاری از افراد بدون اینکه بدانند آنها را خریداری می کنند. 

اگر می می‌خواهید قربانی عینک های تقلبی نشوید، مهم است که بدانید به دنبال چه چیزی باشید. در این مقاله، به بررسی نکات و ترفندهایی می پردازیم که به شما در تشخیص عینک های تقلبی کمک می کند با این دانش، می توانید با اطمینان خرید کنید و مطمئن باشید که معامله واقعی را دریافت می کنید. 

عینک آفتابی تقلبی در مقابل اصل

عینک آفتابی برای تشخیص تقلبی بودن عینک آفتابی، با نگاه کردن به بسته بندی و مقایسه آن با دفترچه راهنما، به دنبال بارکد یا کد سریال باشید. همچنین مشخصات سازنده روی بسته بندی را بررسی کنید. اطلاعات زیر باید روی بسته بندی شما باشد: 

 • شماره مدل 
 • اندازه قاب 
 • رنگ لنز 
 • کشور سازنده 

اگر هر یک از این موارد وجود است یا متن صحیح روی بسته بندی شما وجود دارد، احتمال محصول دارید. حرکت انتخاب عینک آفتابی مناسب به دلیل زیادی مهم است. 

 1. اول، از همه، عینک‌های آفتابی اصل دارای لنزهای معتبری هستند که محافظت عالی در برابر اشعه‌های مضر UV دارند و از آسیب احتمالی به چشم‌های شما جلوگیری می‌کنند. عینک های آفتابی ارزان یا تقلبی اغلب از محافظت کافی در برابر اشعه ماوراء بنفش برخوردار نیستند و چشمان شما را در معرض خطر قرار می دهد. 
 2. ثانیاً، عینک‌های آفتابی اصل از مواد برتر و ساختار عالی ساخته شده‌اند که دوام و طول عمر را تضمین می‌کند. با سرمایه گذاری در محصولات اصل، از شیوه های تجاری اخلاقی حمایت می کنید و به مبارزه با تولید و توزیع کالاهای تقلبی کمک می کنید. 
  در نهایت، انتخاب عینک آفتابی اصلی از نظر سلامت چشمان، کیفیت و ارزش پول تصمیم خوبی است. 

چگونه عینک واقعی راه از تقلبی تشخیص دهیم؟ 

توجه به جزئیات برای تشخیص عینک اصلی از تقلبی ضروری است. اگر به فکر خرید هستید یا چیزی را خریداری کرده اید که مشکوک هستید که اصل نیست. لطفا ویژگی های زیر را ببینید. 

۱. کد سریال

 شماره سریال عینک

یکی از علائم مهم تشخیص عینک واقعی و تقلبی، است. عینک آفتابی اصل دارای آرم، مارک و سایر علائم خاص است که به وضوح روی قاب، لنزها و فریم قابل مشاهده است. عینک‌های آفتابی تقلبی اغلب سعی می‌کنند ویژگی‌های برند را تقلید کنند، اما کیفیت دقیق آنها ممکن است کمتر باشند. 

موقعیت لوگو، فونت ها و عناصر مارک را روی عینک آفتابی اصل به دقت بررسی کنید. همچنین بررسی کنید که شماره مدل و اندازه قاب با وب سایت یا کاتالوگ برند مطابقت داشته باشد. علاوه بر این، فریم های اصلی اغلب همراه با اسنادی مانند دستورالعمل های مراقبت یا ضمانت هایی هستند که اعتبار آن‌ها را تایید می کند. 

۲. بسته بندی

 بسته بندی عینک اصل

این ویژگی می تواند راه آسان برای تشخیص عینک های اصل از تقلبی باشد. عینک آفتابی اصل معمولاً با بسته بندی با طراحی خوب عرضه می شود و باید حاوی اطلاعاتی مانند نام تجاری، لوگو و اطلاعات محصول باشد.  عینک تقلبی ممکن است کیفی شبیه عینک اصلی داشته باشد. در چنین شرایطی کارخانه هایی تولید محصولات تقلبی به جزئیات توجهی نمی کنند. به دنبال علائم چاپ ناخوانا، اشتباهات تایپی یا ناهماهنگی در شماره مدل، اندازه قاب، رنگ و طرح باشید. 

عینک اصلی ممکن است شامل لوازم جانبی مانند پارچه میکروفیبر مارک دار، کیف های محافظ و راهنمای محصول باشند. 

۳. کیفیت و دوام لنز 

شفافیت و دوام لنزها فاکتورهای مهمی هستند که عینک اصل را از عینک تقلبی متمایز می کند. عینک آفتابی معتبر، لنزها از مواد درجه یک ساخته شده اند که شفافیت نوری عالی و محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش را ارائه می دهند. لنزهای اصلی معمولاً دارای درجه بندی دقیق رنگ، رنگ های ثابت و پوشش های ضد خش هستند. برای ارزیابی عملکرد لنزها، عیوب، برچسب ها ایمنی را در شرایط نوری مختلف، بررسی کنید. 

۴.  مواد و ساخت قاب 

 مواد و ساخت قاب عینک

یک جفت قاب بادوام با ساخت مناسب، شاخصی مهم از اصالت است. برندهای محبوب ترجیح می دهند از مواد پایدار مانند استات و فلزات گرانبها استفاده کنند. این مواد نه تنها طول عمر را تضمین می کنند بلکه یک تناسب راحت را نیز فراهم می کنند.  شیشه های تقلبی ممکن است از مواد ضعیف استفاده کنند که به راحتی می شکنند. قاب و لنزها را از نظر ساختار جامد، لبه های صاف و تراز مناسب بررسی کنید. 

آینه های واقعی اغلب بر جزئیات از نظر طراحی، تقارن و ساخت کلی آینه تاکید دارند. 

۵- اطلاعات لولا، پیچ و پل بینی 

لولاها، پیچ و پد بینی راه دیگری برای تمایز بین عینک واقعی و تقلبی است. این ویژگی چیزهای زیادی در مورد منشأ خورشید می گوید. فنر اصل با سخت افزار درجه یک با لولاهایی با عملکرد خوب که بدون جیرجیر یا مقاومتی باز و بسته می شود. عینک های اصلی نیز از پیچ هایی که به درستی سفت شده اند استفاده می کنند و در حین استفاده شل نمی شوند و نمی لرزند. به علاوه، قاب به راحتی جدا می شود. 

پدهای بینی در عینک‌های اصلی اغلب از مواد نرم و راحت ساخته شده‌اند که بدون ایجاد ناراحتی برای کاربر، تناسب مطمئنی را ایجاد می‌کنند. 

آویزهای شیشه های تقلبی ممکن است ساختاری ناپایدار یا شل، پیچ های شل یا نقص کلی در کیفیت ساخت داشته باشند. این عیوب ممکن است شامل لولاهای ضعیف باشد که به سرعت می شکنند. پیچ‌های کم‌کیفیت یا پیچ‌هایی که به درستی قرار داده نشده‌اند شامل پل بینی با کیفیت پایین می‌شوند. این مسائل به تشخیص عینک تقلبی از عینک اصل از نظر ساخت و کیفیتی کمک می کند و می تواند در استفاده روزانه مشکل ایجاد کند. 

۶. قیمت 

را در نظر بگیرید قیمت یا هزینه می تواند شاخص ارزشمندی برای تشخیص عینک اصلی از تقلبی باشد. اگرچه ممکن است خرید عینک با تخفیف مخصوصاً از فروشندگان خیابانی یا بازارهای آنلاین وسوسه انگیز باشد، اما باید مراقب باشید. تفاوت قیمت زیاد در مقایسه با قیمت خرده فروشی توصیه شده سازنده ممکن است یک پرچم قرمز باشد. قیمت های غیر واقعی پایین ممکن است نشان دهنده یک محصولات تقلبی باشد. 

هنگام خرید عینک، به خصوص از برندهای معروف، از نمایندگی های مجاز خرید کنید و مراقب پیشنهادات گران قیمت باشید. 

۷- توجه به جزئیات 

به جزئیات کوچک اما مهم مانند حکاکی دقیق، طرح های رنگ ثابت و پرداخت های بی عیب و نقص و با کیفیت متمرکز شوید. تولید کنندگان عینک های اصل از کیفیت و اصالت محصولات خود اطمینان حاصل می کند و به تمام جنبه های فرآیند تولید و کنترل کیفیت توجه ویژه ای دارند. 

چرا انتخاب عینک آفتابی اصل و مناسب مهم است؟ 

 عینک آفتابی اصل و مناسب

در نهایت، انتخاب عینک اصل برای محافظت از چشمان و سرمایه گذاری روی یک محصول با کیفیت بسیار مهم است. عینک آفتابی اصلی بهترین کیفیت دوام و محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش را ارائه می دهند. با در نظر گرفتن فاکتورهایی مانند برند، کیفیت لنز، مواد، محتوا، قیمت و توجه به جزئیات، توانید با اطمینان یک عینک آفتابی اصل را شناسایی کنید. در صورت داشتن هرگونه سوال یا ابهامی در مورد اصل بودن عینک کارشناسان ما در قسمت پشتیبانی آرمانی ویژن آماده پاسخگوی به سوالات شما هستند. 

نحوه شناسایی اصل برندهای مختلف 

در ادامه به مهم ترین نکات در شناسایی اصل برندهای می پردازیم. اگر قصد خرید از هر یک از برندهای زیر را دارید، حتما به گفته های آنها توجه کنید. 

۱- عینک های برند اوکلی اورجینال به نظر می رسد 

(Oakley) کسب و کار خود را با شعار “همه چیز برای خیر ممکن است” آغاز کرده و در همه زمینه های کسب و کار از این اصل پیروی می کند. عینک آفتابی این برند نیز از این قاعده مستثنا نبوده و در واقع نمی توان محصولات آنها را عینک معمولی به حساب آورد. محصولات این شرکت، همیشه در حال رشد و پیشرفت است که نشان دهنده کیفیت آنهاست. برای شناسایی عینک آفتابی برند اوکلی، اصل به دو نکته زیر توجه کنید. 

 • قاب را بررسی کنید: بررسی کنید که آیا عینک های Oakley اصل نشان شرکت را روی دسته ها دارند و آیا آنها شناسه SKU دارند یا خیر. مدل های قدیمی این عینک با عدد صفر شروع می شوند و مدل های جدید با حرف انگلیسی O نشان داده می شوند.
 • پد بینی برای عینک آفتابی: پد استفاده شده در عینک آفتابی واقعی Oakley از پلاستیک ساخته شده و بسیار نرم و قابل انعطاف است، در حالی که پد بینی روی عینک های تقلبی از لاستیک ساخته شده و بسیار سخت است. 

۲- عینک آفتابی اورجینال Carrera 

این برند ایتالیایی از سال ۱۹۵۶ وارد بازار شده است و یکی از بهترین عینک های آفتابی اسپرت می باشد. عینک های کاررا فوق العاده سبک و بادوام هستند و عالی به نظر می رسند و راحت هستند. هنگام شناسایی عینک آفتابی اصلی Carrera دو نکته مهم وجود دارد که می می‌توانید به آن توجه کنید: 

 • داخلی بازوی فریم را بررسی کنید. به غیر از لوگوی شرکت، این طیف از فریم های عینک‌ها، شاید در کشورهایی مانند ایتالیا، اسلوونی یا چین تحت لیسانس شرکت مادر استفاده می شود.
 • برای پیدا کردن لوگوی شرکت، را جستجو کنید. اولین مورد برچسب روی عینک آفتابی و معمولاً برچسب محافظ UV در پایین لنز است. 
لینک کوتاه : https://shoma-online.ir/?p=209121

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.