برف و سرما ۴ استان را دربر می‌گیرد
برف و سرما ۴ استان را دربر می‌گیرد

به گزارش خبرنگار مهر، سازمان هواشناسی کشور نسبت به بارش برف و کولاک برف و سرمای هوا در چهار استان چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان و اصفهان هشدار نارنجی صادر کرد. این شرایط بعدازظهر چهارشنبه استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و جنوب لرستان و پنج‌شنبه غرب چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و […]

به گزارش خبرنگار مهر، سازمان هواشناسی کشور نسبت به بارش برف و کولاک برف و سرمای هوا در چهار استان چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان و اصفهان هشدار نارنجی صادر کرد.
این شرایط بعدازظهر چهارشنبه استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و جنوب لرستان و پنج‌شنبه غرب چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و جنوب و غرب اصفهان را فرا می‌گیرد.
انسداد جاده‌ها و محورهای مواصلاتی به ویژه محورهای روستایی سردسیر، لغزندگی جاده‌ها و معابر عمومی، اختلال در ناوگان حمل و نقل، اختلال در فعالیت‌های عمرانی، اختلال در انتقال حامل‌های انرژی سوخت، برق و گاز از جمله پیامدهای مخاطره آمیز این شرایط اعلام شده است.
توصیه شده است برای کاهش آثار مخاطره آمیز سامانه اقداماتی نظیر «آمادگی دستگاه‌های اجرایی مسئول و دستگاه‌های امدادرسان برای مقابله با برف، یخبندان، مه و کولاک در شهرها و محورهای مواصلاتی، پرهیز از رفت و آمدهای غیر ضروری در سفرهای بین شهری، اجتناب از فعالیت‌های کوه‌نوردی و جابجایی عشایرکوچ‌رو و مدیریت حامل‌های انرژی» انجام شود.