برپایی تجمع مردمی در اعتراض به تبعیض نژادی در آمریکا
برپایی تجمع مردمی در اعتراض به تبعیض نژادی در آمریکا

به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، منابع خبری محلی در شهر «لوئیز ویل» ایالت کنتاکی آمریکا از برپایی تجمع اعتراض آمیز تعداد زیادی از شهروندان این شهر به مناسبت برگزاری سالگرد کشته شدن «برونا تیلور»، شهروند سیاه پوست آفریقایی تبار کشته شده توسط پلیس آمریکا خبر دادند. بر اساس این گزارش، ده‌ها تن از […]

به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، منابع خبری محلی در شهر «لوئیز ویل» ایالت کنتاکی آمریکا از برپایی تجمع اعتراض آمیز تعداد زیادی از شهروندان این شهر به مناسبت برگزاری سالگرد کشته شدن «برونا تیلور»، شهروند سیاه پوست آفریقایی تبار کشته شده توسط پلیس آمریکا خبر دادند.

بر اساس این گزارش، ده‌ها تن از معترضین به مرگ سریالی سیاهپوستان آمریکا و خشونت ناشی از تبعیض نژادی اعمال شده علیه آنها توسط پلیس، در لوئیز ویل دست به تجمع زده‌اند.

کشته شدن سیاهپوستان توسط پلیس، به یکی از بحث بر انگیزترین موضوعات اجتماعی – سیاسی داخل جامعه آمریکا تبدیل شده است. معترضین معتقدند نهادهای مجری قانون در این کشور همچون پلیس فدرال، دست به خشونت سازمان یافته علیه سیاهپوستان زده و این به معنای به راه افتاد رژیم «آپارتاید نوین» در داخل این کشور است.

رسانه‌های خبری آمریکا، معترضین را منسوب به جنبشی به نام «جان سیاهان مهم است» دانسته که از زمان قتل بحث بر انگیز «جورج فلوید»، نخستین سیاهپوست کشته شده توسط پلیس آمریکا در سال ۲۰۲۰ به راه افتاده و هر روز بر تعداد حامیان این جنبش در داخل جامعه این کشور افزوده می‌شود.