برپایی تظاهرات در برلین در اعتراض به محدودیت‌های کرونایی
برپایی تظاهرات در برلین در اعتراض به محدودیت‌های کرونایی

به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، با گذشت حدود یک سال از اعمال مقررات سختگیرانه در خصوص محدودیت‌های کرونایی مانند تعطیلی بسیاری از واحدهای صنفی در آلمان، امروز هزاران تن از شهروندان برلین با برپایی تجمعی اعتراضی خواستار پایان دادن به این محدودیت‌ها از سوی دولت این کشور شدند. بر اساس گزارش منابع خبری […]

به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، با گذشت حدود یک سال از اعمال مقررات سختگیرانه در خصوص محدودیت‌های کرونایی مانند تعطیلی بسیاری از واحدهای صنفی در آلمان، امروز هزاران تن از شهروندان برلین با برپایی تجمعی اعتراضی خواستار پایان دادن به این محدودیت‌ها از سوی دولت این کشور شدند.

بر اساس گزارش منابع خبری محلی در آلمان، این تظاهرات قرار است در چند شهر دیگر این کشور نیز بر پا شود. گفته می‌شود در راستای اعمال مقررات سختگیرانه بیشتر دولت، رقابت‌های فوتبال بوندسلیگا نیز به تعویق افتاده و این هفته برگزار نخواهد شد.

لازم به ذکر است بر اساس اعلام منابع آماری دانشگاه «جان هاپکینز»، تا کنون بیش از دو میلیون پانصد هزار مورد ابتلاء به کووید ۱۹ در این کشور به ثبت رسیده که از این میان، بیش از هفتاد و سه هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.