• امروز : جمعه - ۱۱ اسفند - ۱۴۰۲
  • برابر با : Friday - 1 March - 2024

برگزیدگان اولین جشنواره ملی فناوری های توانبخشی تقدیر شدند

  • ۲۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۴
برگزیدگان اولین جشنواره ملی فناوری های توانبخشی تقدیر شدند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، اولین جشنواره ملی «فناوری های توانبخشی» همزمان با هفته پژوهش، با شعار «فناوری های توانبخشی از بیمارستان تا منزل» با حضور متخصصان، فناوران، ایده پردازان و مخترعان حوزه سلامت، در دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی برگزار شد.
دکتر فرهاد طباطبایی مدیر دفتر توسعه فناوری سلامت دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی گفت: امیدواریم این تقدیر زمینه انگیزه بخشی برای محققان کشور باشد و استمرار فعالیت های عرصه فناوری توانبخشی را به همراه داشته باشد و خدا را شاکریم که در سایه حمایت برخی نهادها، شاهد برگزاری اولین جشنواره ملی فناوری های توانبخشی بودیم.
وی با تقدیر از همه فناوران، ایده پردازان و مخترعان شرکت کننده در جشنواره ملی فناوری های توانبخشی، به نقل از رای هیات داوران، اعلام کرد: همه دانش آموزان شرکت کننده با توجه به جرأت مندی ورود به حوزه فناوری، برنده اعلام می شوند و مورد حمایت بنیاد ملی ۱۵ خرداد قرار می گیرند.
برگزیدگان اولین جشنواره ملی فناوری های توانبخشی در چند محور اعلام شدند.
در محور ایده دکتر مجید زارع بیدکی از دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با ثبت اثر توسعه مشاوره روانپزشکی در متاورس، در محور اختراع دکتر حمید شریفی (دکتری مهندسی پزشکی) با ثبت اثر سامانه توانبخشی مبتنی بر بازی و واقعیت مجازی حائز مقام اول، دکتر میلاد اختراعی (دکتری مهندسی برق الکترونیک) با اثر دستیار صوتی آسانسور ویژه معلولین حائز مقام دوم شدند.
در محور استارت‌آپ علی رمضانی از دانشگاه صنعتی شریف با ثبت اثر سنسور تماسی پیوسته‌ گلوکز پایه آنزیم گلوکز حائز مقام اول و مرتضی ستار کارشناس ارشد تحقیقات آموزشی با ثبت اثر مجموعه بازی های قهرمان کوچولو مقام دوم را کسب کردند.
در بخش محصول تجاری شده، میلاد اختراعی با اثر دستیار صوتی آسانسور ویژه معلولین مقام سوم از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه دریافت کرد.
در بخش طرح یا پایان نامه محصول محور اتمام یافته، مهدی دالایی کارشناس ارشد مکانیک (طراحی کاربردی) با اثر دستگاه توانبخشی با قابلیت تمرین آینه حائز رتبه شد.
در اولین جشنواره ملی فناوری های توانبخشی که با شعار «فناوری های توانبخشی از بیمارستان تا منزل» برگزار شد، بیش از 200 اثر در محورهای هشتگانه جشنواره مشتمل بر «ایده، اختراع، استارت‌آپ، محصول تجاری شده، محصول تجاری نشده، طرح یا پایان نامه محصول محور اتمام یافته، طرح یا پایان نامه محصول محور مصوب اتمام نیافته و ابتکارات دانش آموزی»، طبقه بندی و داوری شد و در هر یک از محورها، به نفرات برتر (اول تا سوم) هدایای نفیس نقدی و یا تسهیلات مربوط به فعالیت های فناورانه اعطا شد.
همزمان با برگزاری جشنواره ملی فناوری های توانبخشی، کنگره علمی فناوری های توانبخشی با سخنرانی و ارائه مقالات اعضای هیات علمی، متخصصان و فناوران حوزه توانبخشی و فنی – مهندسی و همچنین، نمایشگاهی از محصولات فناورانه حوزه توانبخشی برگزار شد.

لینک کوتاه : https://shoma-online.ir/?p=187829

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.