بنای تاریخی امامزاده حواخاتون اراک مرمت می‌شود
بنای تاریخی امامزاده حواخاتون اراک مرمت می‌شود

به‌گزارش مهر، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی، محمدعلی آقازیارتی گفت: پس از بررسی‌های اولیه در بازدید از این بنای تاریخی که در روز گذشته با همراهی کارشناس اداره کل اوقاف انجام شد مرمت و بازسازی آن به زودی آغاز خواهد شد. رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و […]

به‌گزارش مهر، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی، محمدعلی آقازیارتی گفت: پس از بررسی‌های اولیه در بازدید از این بنای تاریخی که در روز گذشته با همراهی کارشناس اداره کل اوقاف انجام شد مرمت و بازسازی آن به زودی آغاز خواهد شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان اراک افزود: پیش‌بینی اعتبار مورد نیاز برای مرمت بنای تاریخی امامزاده حواخاتون ۳ میلیارد ریال است که مقرر شد با مشارکت اداره کل اوقاف استان به زودی و بعد از تهیه شرح خدمات آن نسبت به مرمت آن اقدام شود.

آقازیارتی تصریح کرد: امامزاده حواخاتون یکی از مهمترین بناهای مذهبی در این روستا است که قدمت آن به دوره سلجوقی- ایلخانی برمی‌گردد.

وی افزود: این بنای تاریخی در روستای موت آباد دهستان معصومیه قرار دارد و مصالح اصلی و تزئینات آجری آن از ارزش معماری بالایی برخوردار است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان اراک یادآور شد: «امامزاده حواخاتون به شماره ۱۱۲۷ در سال ۱۳۵۴ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.