بهترین استابلایزر برای ماینرهای ارزی و اهمیت استفاده از آن
بهترین استابلایزر برای ماینرهای ارزی و اهمیت استفاده از آن

استخراج ارزهای دیجیتال یکی از رایج‌ترین روش‌های کسب درآمد در این روزهاست. حتما شما هم می‌دانید که استخراج ارز به وسیله ماینرها انجام می‌شود که به برق احتیاج دارند. از طرفی برق شهری دارای نوسانات زیاد و گاه و بی گاهی است و ماینر یک دستگاه بسیار گران قیمت است که نیاز به تامین برق […]

استخراج ارزهای دیجیتال یکی از رایج‌ترین روش‌های کسب درآمد در این روزهاست. حتما شما هم می‌دانید که استخراج ارز به وسیله ماینرها انجام می‌شود که به برق احتیاج دارند. از طرفی برق شهری دارای نوسانات زیاد و گاه و بی گاهی است و ماینر یک دستگاه بسیار گران قیمت است که نیاز به تامین برق با ولتاژ مناسب دارد. اینجاست که استابلایزر برای ماینر می‌تواند بسیار مفید بوده و در واقع یکی از تجهیزات ضروری استخراج ارز دیجیتال به حساب می‌آید. به همین منظور ما در این مقاله می‌خواهیم بیشتر در مورد بهترین استابلایزر برای ماینرهای ارزی صحبت کنیم.

استابلایزر ماینر چیست؟

در استخراج ارزهای دیجیتال که به واسطه ماینرها انجام می‌شود، نباید هیچ خللی وجود داشته باشد. به همین منظور تامین برق دائمی با ولتاژ یکنواخت از ضروریات این پروسه خواهد بود. با استفاده از استابلایزر ماینر می‌توانید بدون مشکل و اختلالی در روند انجام این کار اقدام به استخراج ارز دیجیتال نمایید.

اهمیت استفاده از استابلایزر ماینر

همانطور که می‌دانید جدا از بحث ماینرها، ما برای تمامی تجهیزات برقی که ارزشمند هستند از استابلایزر استفاده می‌کنیم. زیرا نوسانات ولتاژ می‌تواند موجب کاهش عمر تجهیزات برقی و یا حتی خراب شدن آن‌ها شود. ماینر هم دستگاهی بسیار ارزشمند است که به وسیله برق کار می‌کند و رسیدن برق بدون نوسان ولتاژ بسیار اهمیت دارد.

به کار بردن استابلایزر ماینر می‌تواند به تولید برق بدون نوسانات ولتاژ کمک زیادی کند و به این صورت از ماینر محافظت نماید و از کاهش عمر آن پیشگیری نماید. بهترین استابلایزر ماینرهای ارزی می‌تواند به کاهش خسارت شما در این پروسه کمک کند.

انواع بهترین استابلایزر ماینرهای ارزی

شاید جالب باشد بدانید که استابلایزرهای ابتدا به صورت دستی بودند و انتخاب ولتاژ باید از طریق رله‌های الکترومکانیکی انجام می‌شد. اما امروزه استابلایزرها اتوماتیک شده‌اند. یکی از بهترین انواع استابلایزرها نیز استابلایزر سروو موتوری یا خود تنظیم است که به تازگی وارد بازار شده که نسبت به تمامی مدل‌های قبلی عملکرد بهتر و دقیق‌تری دارد. برخی از انواع بهترین استابلایزر ماینرهای ارزی شامل موارد زیر هستندک

 • استابلایزر سروو
 • استابلایزر رله‌ای
 • استابلایزر استاتیک

هر کدام از این انواعی که نام بردیم دارای چندین زیر دسته هستند که به حسب موقعیت کاربرد خودشان را دارند. هر کدام از آن‌ها می‌توانند قدرت و عملکرد مخصوص به خود را داشته باشند.

مزایای استفاده از استابلایزر ماینر

استفاده از استابلایزر سه فاز برای ماینر رایج‌تر می‌باشد که در ادامه مزایای استفاده از آن را ذکر خواهیم کرد:

 • داشتن فیلتر جهت جلوگیری بیشتر از نویز
 • قابلیت اصلاح دامنه ولتاژ بالا
 • داشتن سیستم هشدار برای اضافه بار مصرفی
 • نداشتن سر و صدا
 • دارای فن هوشمند
 • نداشتن استهلاک مخصوصا در مدل استابلایزر سوئیچینگ
 • قابلیت تنظیم ولتاژ خروجی به میزان دلخواه
 • داشتن چرخ برای جابجایی راحت‌تر
 • داشتن سیستم خنک کننده

تفاوت استابلایزر و UPS

استابلایزر ماینرهای ارزی تفاوت زیادی با یو پی اس دارند. یکی از مهم‌ترین تفاوت آن‌ها این است که یو پی اس امکان این را فراهم می‌کند که با ذخیره برق در باطری موجب شود تا در صورت قطعی موقت برق هم ماینر بتواند به کار خود ادامه داده و خاموش نشود. اما استابلایزر کمک می‌کند تا ماینر با دریافت ولتاژ یکنواخت فرسوده یا خراب نشود.

پیش از خرید استابلایزر یا یو پی اس باید نیاز خود را مورد بررسی قرار دهید. باید توجه داشته باشید که استفاده از استابلایزر برای ماینرهای ارزی یکی از ضروری‌ترین و بهترین گزینه‌ها محسوب می‌شود. شما می‌توانید از یو پی اس هم برای بهتر شدن روند استخراج ارز استفاده نمایید، اما مسئله‌ای که باید به آن توجه کنید این است که ظرفیت یو پی اس بسیار محدود می‌باشد و نمی‌تواند برای مدت طولانی برق مورد نیاز ماینر ارزی را فراهم نماید.

images 1672035874 - بهترین استابلایزر برای ماینرهای ارزی و اهمیت استفاده از آن

در واقع یو پی اس برق را در باطری خود نگه می‌دارد و تنها مدت کوتاه بعد از قطع شدن برق به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید تجهیزات خود را به صورت دستی خاموش کنید تا قطعی یکهویی نتواند به آن‌ها آسیب بزند. به همین منظور هم می‌گوییم که استابلایزر گزینه ضروری‌تری برای محافظت از ماینر خواهد بود.

اما در هر صورت شما باید با توجه به نیاز خود و اولویتتان تعیین کنید که کدام یک از این دو دستگاه بیشتر به کارتان می‌آید. ممکن است حتی شما بخواهید این دو را همزمان با هم استفاده نمایید. تنها نکته‌ای که باید به شما بگوییم این است که به دلیل قیمت بالای دستگاه ماینر باید از کیفیت استابلایزر اطمینان حاصل کنید.

استفاده از استابلایزرهای دست دوم نمی‌تواند گزینه خوبی برای شما باشد. این دستگاه‌ها عموما سلامتی کامل را نداشته و عملکردشان دچار مشکل است.

قیمت استابلایزر ماینر

همانطور که پیش‌تر در این مقاله به آن اشاره کردیم، انواع مختلف استابلایزرها هستند. هرکدام از آن‌ها با توجه به نیاز شما می‌توانند کاربردی واقع شوند. اما طبیعی است که برخی از آن‌ها نسبت به سایرین قیمت بالاتری دارند. به صورت کلی چندین فاکتور در استابلایزرهای ماینر وجود دارند که موجب تفاوت قیمت در آن‌ها خواهد شد. در ادامه برخی از این فاکتورها را ذکر خواهیم کرد:

 • برند دستگاه استابلایزر
 • امکانات دستگاه جهت مدیریت بهتر آن
 • نوع استابلایزر (رله‌ای، سروو موتوری و…)
 • توان استابلایزر
 • با گارانتی یا بدون گارانتی بودن استابلایزر
 • و غیره.

با توجه به حساسیت استابلایزر و استفاده از آن بهتر است که از فروشگاه معتبر این دستگاه را خریداری کنید و از برندهای معتبرتری استفاده نمایید. خرید استابلایزر ماینر از سایت رویین سیستم می‌تواند یکی از این گزینه‌ها باشد.