بهترین بازی های فکری برای کودکان 9 ساله
بهترین بازی های فکری برای کودکان 9 ساله

یکی از معروف ترین و جدیدترین سبک های بازی های مدرن، بازی فکری است که در هر سنی و سلیقه و تیپ شخصیتی و به نوعی امروزه در هر گروه و جمعی از بازی های فکری برای انواع سرگرمی ها، هیجانات و لذت ها طرفداران و جویندگان زیادی دارد که ویژگی مهم این نوع از بازی ها لذت […]

یکی از معروف ترین و جدیدترین سبک های بازی های مدرن، بازی فکری است که در هر سنی و سلیقه و تیپ شخصیتی و به نوعی امروزه در هر گروه و جمعی از بازی های فکری برای انواع سرگرمی ها، هیجانات و لذت ها طرفداران و جویندگان زیادی دارد که ویژگی مهم این نوع از بازی ها لذت و هیجان گروهی و فردی است.

از زمان های قدیم بازی های فکری به شیوه ها و مدل های سنتی در سراسر جهان انجام می شد و از آن لذت می بردند، اما امروزه بازی های فکری چیزی بیش از یک سرگرمی برای دوستداران بازی به عنوان یکی از بهترین و مهم ترین راه های افزایش تنوع، تجربه هیجان و لحظات خوش در کنار دوستان و اعضای خانواده به شمار می روند.

بازی های فکری با طراحی و تولید هوشمندانه و هدف مند برای هر سنینی از افراد فواید و ایجاد کننده زمینه های انواع رشد مانند تقویت و رشد هوش هیجانی، هوش استراتژیک، هوش شماتیک و …، تقویت حواس پنج گانه و حافظه برای هر سنی می شوند که از ویژگی های این نوع بازی ها است که می توان با بازی کردن آنها از این ویژگی ها بهره مند شد.

بازی فکری یکی از بازی هایی است که امروزه به لطف طراحان و متخصصان این حوزه که وقت و انرژی زیادی صرف می کنند طراحی و تولید می شود و یکی از اصلی ترین انواع بازی های امروزی در عرصه بازی بوده که طرفداران زیادی در بین افراد به ویژه بازی دوستان دارد.

یکی از ویژگی ها و جذابیت های مهم این نوع بازی ها، هیجان و لذت بردن از این بازی ها از ابتدا تا انتها توسط خانواده و دوستان است. انتخاب و خرید این نوع بازی های فکری برای کودکان در هر سن و سال توسط والدین جهت رشد همه جانبه هوش، آموزش از اهمیت بالایی برخوردار است.

انواع بازی های فکری

همان طور که در مطلب بالا گفته شد بازی های فکری امروزه به واسطه هوشمندانه و هدفمند بودن طراحی، داستان و استراتژی نحوه بازی آنها از سوی طراحان از انواع مختلفی برخوردار بوده اند که همین مسئله باعث شده بازی های فکری به انواع مختلفی دسته بندی شوند که از محبوب ترین و شاخص ترین انواع دسته های بازی های فکری می توان به بازی های فکری کارتی و بازی های فکری رومیزی اشاره کرد.

بازی های فکری رو میزی

امروزه انواع بازی های فکری با تغیر نوع طراحی این بازی ها از سوی طراحان شیوه جدیدی در اجرا و روند بازی برخوردار شده که این شیوه همان بازی های رومیزی یا برد گیم است که انواع بازی های فکری در قالب بازی های فکری رومیزی با جذابیت ها و امکانات مختلف تازه تولید می شوند.

بازی های فکری کارتی

بازی های فکری کارتی نوع و سبک دیگری از بازی های فردی تکی و گروهی هستند که از محبوبیت و طرفدان زیادی در بین افراد به دلیل هیجان و جذابیت بالای آنها برخوردار بوده و از مهم ترین ویژگی این نوع بازی های فکری ایجاد تنش و چالش برای تک تک افراد و گروه بازی کننده در تمامی لحظات است که نتییجه آن افزایش و توسعه انواع جنبه های فردی و گروهی از جمله انوع هوش و حافظه است.

کودکان و بازی های فکری

بازی های فکری امروزی دارای تنوع زیادی در انواع بازی ها، استراتژی های بازی، سبک های بازی، مدل ها و روش های بازی، سناریوها و … هستند که یکی از بارزترین تغییرات در بازی های فکری از نظر طراحی، تولید و سن بازی کنندگان هستند که به همه اجازه می دهد بازی های فکری را انجام دهند.

امروزه علاوه بر استراتژی، بازی های فکری برای انواع سبک های تفکر، سلیقه ها و تیپ های شخصیتی در تمامی سنین طراحی و ارائه می شود که از جمله آنها می توان به بازی های فکری برای کودکان و نوجوانان و حتی برای کودکان نوپا با طرح های متنوع اشاره کرد.

امروزه بازی های فکری نه تنها سرگرمی برای دوستداران بازی است، بلکه یکی از بهترین و مهم ترین راه ها برای افزایش هوش، رشد شخصی و تجربه هیجان و جذابیت این سبک از بازی هاست.

بازی های فکری علاوه بر ایجاد سرگرمی، هیجان و انرژی در هنگام بازی کودکان، از نظر فواید و تاثیرات بر کودکان و نوجوانان بسیار مفید و مهم هستند.

تأثیرات و تحولات بازی های فکری برای کودکان و نوجوانان بر جنبه های مختلف هوش و رشد فردی می تواند تأثیرات بسیاری از جمله افزایش و تقویت هوش هیجانی، هوش استراتژیک، هوش برنامه ریزی و … و تقویت حواس پنج گانه داشته باشد.

cuidado de ninos - بهترین بازی های فکری برای کودکان 9 ساله

بازی های فکری برای کودکان 9 ساله

همانطور که گفتیم امروزه انواع و اقسام بازی ها به خصوص بازی های فکری برای خانواده ها با هر سن و سلیقه و علاقه وجود دارد و گروه 9 ساله نیز از این قاعده در به غیر نیستند، به گونه ای که بازی های فکری مختلفی برای آنها طراحی و تولید شده است.

خرید چنین بازی های فکری توسط والدین برای رشد همه جانبه هوش کودکان 9 ساله و آموزش آنها بسیار مهم است. بازی های فکری ویژه کودکان 9 ساله نیز یکی از انواع بازی های فکری ویژه کودکان است که با توجه به تنوع این بازی های فکری والدین می توانند با توجه به ویژگی ها و علایق کودکان 9 ساله خود بهترین بازی های مورد نظر را از بازی تحریر انتخاب و با بهترین کیفیت و قیمت خرداری کنید.

بهترین بازی های فکری برای کودکان 9 ساله

برخی از بازی ها در بین کودکان 9 ساله بسیار محبوب هستند زیرا هیجان و جذابیت این بازی ها باعث رشد همه جانبه هوش فردی و جمعی می شود به طوری که کودکان می توانند تمریناتی را برای تقویت حافظه و رشد شخصیت انجام دهند.

از مهم ترین و شاخص ترین ویژگی های این نوع بازی های فکری برای کودکان این است که این بازی ها منجر به پیشگیری از برخی بیماری ها از جمله بیماری آلزایمر در سنین بالا می شود.

در زیر به بررسی بهترین بازی های فکری برای کودکان 9 ساله می پردازیم و تمامی این بازی ها و هزاران بازی فکری برای سنین مختلف برای خرید در بازی تحریر موجود است که به شما امکان می دهد بر اساس مزایا به راحتی و به سرعت انتخاب و خرید کنید.

بازی گنج های پنهان لوتوس: یکی از انواع بازی های فکری کارتی و رومیزی است که از تاثیرات بسیار چشم گیری در تقویت هوش و آموزش کار تیمی در بین کودکان برای دستیابی به یک هدف برخوردار است.

بازی لغت تومچه: یکی از بهترین بازی ها در ژانر افزانده و تقویت کننده هوش گروهی و جست و جوگری کودکان 9 ساله بازی لغت تومچه است.

بازی غرب وحشی: از دیگر انواع بازی های فکری کارتی ورمیزی است که مانند بازی گنج های پنهان لوتوس تاثیر زیادی در کار تیمی و تقویت حواس پنجگانه و هوش استراتژیک کودکان 9 ساله داراست.

بازی اونو: از ساده ترین و جذاب ترین بازی های فکری رومیزی که یادگیری و بازی کردن آن دلچسب است.

بازی گلوکز: بازی گلوکز از جمله بازی های فکری رو میزی و کارتی برای کودکان 9 ساله است که از ویژگی های مهم این بازی می توان به افزایش دقت و تمرکز، تقویت مهارت حل مسئله، یادگیری و تقویت هوش استراتژیک و… اشاره کرد.

بازی پایاپای: این بازی بسیار پویا و هیجان انگیز است و به دو روش ساده و پیشرفته قابل بازی است. ذکر این نکته ضروری است که این بازی برای بیش از 4 نفر طراحی شده است و انتخاب خوبی برای جمع کودکان 9 ساله است.

بازی رامودیس: یکی از بهترین و پر طرفدار ترین بازی های فکری در بین تمامی بازی دوستان فارغ از سن و سال انهاست که حسابی در کار کشیدن از مغزتان تبحر خاصی داشته و باعث تقویت تمامی جنبه های مغزی شما می شود.

image 1655453171 - بهترین بازی های فکری برای کودکان 9 ساله

کلام آخر

در مطلب بالا به همراه بازی تحریر به بررسی بهترین بازی های فکر برای کوکان 9 ساله و تاثیرات مهم و مفید این بازی بر روی انواع جنبه های رشدی کودکان 9 ساله اشاره کردیم که می توانید بهترین بازی های فکری را برای کودکان خود با هر سن و سالی از بازی تحریر انتخاب و با بهترین کیفیت و قیمت خریداری کنید.