بهره برداری از ۹ طرح منابع طبیعی وآبخیزداری در استان تهران
بهره برداری از ۹ طرح منابع طبیعی وآبخیزداری در استان تهران

به گزارش ایسنا علینقی حیدریان افزود: وسعت تحت پوشش طرح های آماده افتتاح منابع طبیعی بیش از ۱۲۳هزار ۴۰۰هکتار است و با افتتاح این طرحها برای ۱۰۸۱ نفر جویای کار فرصت شغلی ایجاد شده است.  وی خاطرنشان کرد:  کنترل رسوب و کاهش خسارات ناشی از سیلاب، حفاظت از آب و خاک، جلوگیری از فرسایش و […]

به گزارش ایسنا علینقی حیدریان افزود: وسعت تحت پوشش طرح های آماده افتتاح منابع طبیعی بیش از ۱۲۳هزار ۴۰۰هکتار است و با افتتاح این طرحها برای ۱۰۸۱ نفر جویای کار فرصت شغلی ایجاد شده است.

 وی خاطرنشان کرد:  کنترل رسوب و کاهش خسارات ناشی از سیلاب، حفاظت از آب و خاک، جلوگیری از فرسایش و بهبود شرایط زیست‌محیطی، کاهش خسارات ناشی از خشکسالی و تغذیه سفره‌های زیرزمینی، بهبود اشتغال و ارتقای سطح درآمد روستائیان و آبخیزنشینان، بالا بردن ارزش تفرجگاهی مناطق زیرپوشش و حفظ، احیا و بازسازی معادن تخریب شده از اهداف مهم اجرای این طرح‌ها است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ادازه کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران حیدریان در پایان اظهارکرد: تولید ۲۰۰ هزار اصله نهال برای استفاده در طرح های  بیابان‌زدایی و جنگلداری استان، زراعت چوب با کاشت گونه میس کاکتوس با هدف تولید چوب و تقویت صنایع سلولوزی و ایجاد تجهیز شبکه رادیویی دیجیتال به منظور پایش و حفاظت عرصه‌ها  از دیگر طرح‌های این اداره کل در دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی است.

انتهای پیام

منبع