بودجه کافی برای آموزش همگانی نداریم
بودجه کافی برای آموزش همگانی نداریم

به گزارش خبرگزاری مهر، پیمان صابریان ظهر در یک برنامه تلویزیونی درباره اهداف و مأموریت‌های این معاونت با اظهار تأسف از اینکه در آموزش همگانی هنوز شرایط مطلوبی نداریم، گفت: یکی از اصلی‌ترین کارهایی که متولی آن جمعیت هلال‌احمر است، آموزش همگانی در برابر مخاطرات است. صابریان با اشاره به اینکه وظیفه آموزش حدود ۸۵ […]

به گزارش خبرگزاری مهر، پیمان صابریان ظهر در یک برنامه تلویزیونی درباره اهداف و مأموریت‌های این معاونت با اظهار تأسف از اینکه در آموزش همگانی هنوز شرایط مطلوبی نداریم، گفت: یکی از اصلی‌ترین کارهایی که متولی آن جمعیت هلال‌احمر است، آموزش همگانی در برابر مخاطرات است.
صابریان با اشاره به اینکه وظیفه آموزش حدود ۸۵ میلیون نفر جمعیت برعهده جمعیت هلال‌احمر است، ادامه داد: بر این اساس، آموزش‌ها برای همه اقشار، در سطوح مختلف سنی، سواد و سلایق متفاوت ارائه می‌شود تا در مخاطرات طبیعی، شاهد عملکرد بهتر باشیم.
معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال‌احمر افزود: دلایل متفاوتی برای عدم توفیق در آموزش همگانی وجود دارد، از جمله اینکه ما بودجه کافی برای این حوزه نداشتیم و دستگاه‌ها و ارگان‌ها تا پیش از این، هم‌افزایی مناسبی نداشتند، هرچند که در یک سال اخیر، این هم‌افزایی افزایش پیدا کرده، با این حال اما برای رسیدن به مطلوب و دیدن نتیجه‌های آموزش، نیاز به زمان است و تداوم برگزار دوره‌های آموزشی و مانورهای آموزشی است.
صابریان در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به اینکه دوره‌های آموزشی در جمعیت هلال‌احمر برای عموم مردم، رایگان است، گفت: با توجه به اینکه بسیاری از مربیان جمعیت هلا‎ل‌احمر، در دوره‌های بین‌المللی شرکت کرده‌اند و ما ارتباط خوب و مؤثری با فدراسیون‌های جهانی داریم، مدارک آموزشی که در این جمعیت صادر می‌شود، در سطح بین المللی مورد قبول است.
وی ادامه داد: امدادگران جمعیت هلال‌احمر، دوره‌های متفاوت را می‌گذرانند و بسته به سطح آموزشی و علایق‌شان می‌توانند درجات مربیگری را دریافت کنند و بسته به رضایت‌مندی دانشجویان و سطح عملی، سطح‌بندی می‌شوند و درجه مربی‌گری دریافت می‌کنند.
صابریان افزود: امسال هم برای اولین بار، دوره بانوان امدادگر در جاده و کوهستان برگزار شد، چراکه در زمان بروز بحران برای امدادرسانی نه به حضور امدادگران مرد که به حضور بانوان امدادگر نیز نیاز داریم.