بیانیه‌ گروه‌های فلسطینی در پنجاه و سومین سالروز به آتش کشیده شدن مسجد الاقصی
بیانیه‌ گروه‌های فلسطینی در پنجاه و سومین سالروز به آتش کشیده شدن مسجد الاقصی

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری العهد، جنبش حماس در بیانیه‌ای به مناسبت پنجاه و سومین سالروز به آتش کشیده شدن مسجد الاقصی توسط دنیس مایکل روهان، جوان یهودی استرالیایی الاصل در سال ۱۹۶۹، اعلام کرد: این جنایت شنیع شاهدی بر تروریستی بودن رژیم اشغالگر و گروه‌های صهیونیست افراطی و طرح‌های مشکوک آن‌ها […]

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری العهد، جنبش حماس در بیانیه‌ای به مناسبت پنجاه و سومین سالروز به آتش کشیده شدن مسجد الاقصی توسط دنیس مایکل روهان، جوان یهودی استرالیایی الاصل در سال ۱۹۶۹، اعلام کرد: این جنایت شنیع شاهدی بر تروریستی بودن رژیم اشغالگر و گروه‌های صهیونیست افراطی و طرح‌های مشکوک آن‌ها علیه مسجد الاقصی برای تجزیه و انهدام آن‌ است. پنجاه و سه سال از این جنایت گذشت و به رغم ادامه جنایت‌های اسرائیل علیه الاقصی اما هوشیاری ملت ما و انتفاضه آن‌ها و پایداری مقاومت تمام تلاش‌های دشمن برای هدف قرار دادن قدس و الاقصی را ناکام گذاشت و وحدت مردم فلسطین در تمام عرصه‌ها را ثابت کرد. این مسیر ادامه دارد و شمشیر قدس تا زمان آزادی قدس و مسجد الاقصی به غلاف نمی‌رود.
در این بیانیه آمده است: ما به شهدا که حامیان قدس و الاقصی بودند وفادار می‌مانیم و به مقاومت فراگیر به عنوان تنها راه برای آزادی سرزمین و اسرایمان پایبند هستیم.
کمیته‌های مقاومت فلسطین نیز در بیانیه‌ای اعلام کردند: همچنان خطر توطئه‌های صهیونیست‌ها علیه مسجد الاقصی پابرجاست و راهی برای حمایت و دفاع از آن جز با متحد کردن تمام تفنگ‌ها و تلاش‌ها برای ریشه کن کردن این سرطان از تمام منطقه وجود ندارد.
ابومجاهد، مدیر دفتر اطلاع رسانی کمیته‌های مقاومت گفت: ما خواهان متحد کردن تمام تلاش‌ها برای نجات مسجد الاقصی و قدس از توطئه‌های دشمن است. عادی سازی روابط خیانت و تسلیم شدن در برابر طرح صهیونیسم است.
داوود شهاب، مسئول دفتر اطلاع رسانی جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز گفت: ملت فلسطین از زمان اشغال قدس تا به امروز مصمم به ادامه جنگ و مقابله برای دفاع از قدس و مسجد الاقصی هستند. امکان ندارد شعله جهاد و مقاومت قبل از آزادی فلسطین و بازپس‌گیری مسجد الاقصی خاموش شود.
وی گفت: ما از عمل به وظیفه خود برای دفاع از قدس و مسجد الاقصی دست نمی‌کشیم. ما همواره شمشیر و سپرحمایت از مسجد الاقصی و مسئولان آن هستیم. کشورهایی که به عادی سازی روابط با اسرائیل پرداختند می‌خواستند به جامعه جهانی بگویند که عادی سازی روابط پیامدهای مثبتی برای مسئله فلسطین دارد اما این صرفا کذب و افترا بود.
همچنین در بیانیه جنبش جهاد اسلامی فلسطین آمده است: آتشی که ۵۳ سال پیش در مسجد الاقصی برافروخته شد همچنان شعله‌ور است.
انتهای پیام