تاریخ‌سازی پورتو بعد از ۴۴ سال در روز گلزنی طارمی
تاریخ‌سازی پورتو بعد از ۴۴ سال در روز گلزنی طارمی

به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال پورتو روز گذشته در چارچوب هفته بیست و نهم لیگ فوتبال پرتغال برابر ویتوریا گیمارش با تک گل مهدی طارمی به پیروزی رسید. طارمی در نیمه نخست یک پنالتی به دست آورد و آن پنالتی را به گل تبدیل کرد. پورتو با این پیروزی، ضمن تثبیت جایگاهش در صدر […]

به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال پورتو روز گذشته در چارچوب هفته بیست و نهم لیگ فوتبال پرتغال برابر ویتوریا گیمارش با تک گل مهدی طارمی به پیروزی رسید. طارمی در نیمه نخست یک پنالتی به دست آورد و آن پنالتی را به گل تبدیل کرد.

پورتو با این پیروزی، ضمن تثبیت جایگاهش در صدر جدول پرتغال، رکوردی تاریخی در این کشور از خود بر جای گذاشت. این تیم آمار ۵۷ بازی بدون باخت را در لیگ این کشور را ثبت کرد که به یکی از سوژه‌های اصلی رسانه‌های پرتغال تبدیل شده است.

رکورد شکست ناپذیری در لیگ پرتغال به تیم بنفیکا و بین سال‌های ۱۹۷۶ تا ۱۹۷۸ با ۵۶ بازی بدون باخت اختصاص داشت اما پورتو برگ تازه ای از تاریخ را در این کشور باز کرد.

پورتو با هدایت «سرجیو کونسیسائو» آخرین بار در ۳۰ اکتبر ۲۰۲۰ با نتیجه ۲ به ۳ مقابل تیم پاکوس دفریرا شکست خورد و از آن زمان ۴۶ برد و ۱۱ تساوی کسب کرد.

پورتو در حال حاضر مدعی اصلی قهرمانی در لیگ پرتغال است و با کسب چند برد دیگر می‌تواند بالاتر از اسپورتینگ و بنفیکا این عنوان را از آن خود کند.

منبع