تاکسی های رباتیک بدون راننده در ۲ شهر چین فعال می شوند
تاکسی های رباتیک بدون راننده در ۲ شهر چین فعال می شوند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، این مجوز ها از سوی شهرداری های چانگ کینگ و ووهان اعطا شده و به تاکسی های رباتیک اجازه می دهند بدون حضور راننده در خودرو، سرویس های به مردم ارائه کنند. این مجوزها از امروز فعال می شوند. بایدو نخستین شرکتی است که چنین مجوزی در […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، این مجوز ها از سوی شهرداری های چانگ کینگ و ووهان اعطا شده و به تاکسی های رباتیک اجازه می دهند بدون حضور راننده در خودرو، سرویس های به مردم ارائه کنند. این مجوزها از امروز فعال می شوند.
بایدو نخستین شرکتی است که چنین مجوزی در چین دریافت می کند. شرکت مذکور دریافت مجوز های لازم را نقطه تحولی در سیاست گذاری چین در خصوص رانندگی خودران اعلام کرد.
وی دانگ مدیر ایمنی عملیاتIntelligent Driving Group بایدو دراین باره می گوید:این مجوزها اهمیت زیادی در صنعت کشور دارند.
طبق برنامه ریزی انجام شده، بایدو نخست ۵ تاکسی رباتیک رایگان در هر یک از دو شهر به کار می گیرد. این تاکسی ها می توانند از ساعت ۹ صبح تا ۵ عصر در مناطق تعیین شده در ووهان و از ۹:۳۰ تا ۴:۳۰ در چانگ کینگ مسافران را جابه جا کنند.
همچنین بایدو مشغول مذاکراتی است تا طی یک سال مجوز های لازم برای آزمایش تاکسی رباتیک های کاملا خودران و رایگان در پکن، شانگهای و شنژن را فراهم کند.