تاکید وزیر ورزش بر تداوم لیگ تندرستی/ رونمایی از «جام» برترین‌ها
تاکید وزیر ورزش بر تداوم لیگ تندرستی/ رونمایی از «جام» برترین‌ها

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی، مسعود سلطانی فر در جلسه شورای ورزش همگانی کشور که عصر امروز دوشنبه با حضور اعضای این شورا برگزار شد، برگزاری لیگ تندرستی ایران را یکی از راههای موجود به منظور کاهش کم تحرکی در دوران کرونا قلمداد کرد و خواستار ادامه برگزاری […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی، مسعود سلطانی فر در جلسه شورای ورزش همگانی کشور که عصر امروز دوشنبه با حضور اعضای این شورا برگزار شد، برگزاری لیگ تندرستی ایران را یکی از راههای موجود به منظور کاهش کم تحرکی در دوران کرونا قلمداد کرد و خواستار ادامه برگزاری این رویداد نوین ورزشی شد.

سلطانی فر همچنین افزود: شرایط ایجاد شده در کشور که به علت شیوع ویروس کرونا بوجود آمده است موجب شد تا فدراسیون ورزش‌های همگانی به سمت استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی رفته و رویدادی جدید با نام لیگ تندرستی را طراحی و اجرا کند.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه افزود: نکته مهمی که می‌بایست به آن توجه شود برنامه ریزی به منظور ادامه این لیگ و برگزاری در ابعادی بزرگ‌تر و با بهره گیری از ظرفیت‌های هر چه بیشتر دستگاه‌های اجرایی و سایر فدراسیون‌های ورزشی است.

رونمایی از جام‌های «لیگ تندرستی»

نخستین دوره این لیگ تندرستی، با هدف ترویج و توسعه ورزش همگانی و فعالیت ورزشی بین مردم، به صورت مجازی با نظارت فدراسیون ورزش‌های همگانی و همکاری هیئت‌های ورزشی استان‌ها و شهرستان‌های سراسر کشور برگزار شد و در پایان بیش از ۷۰ هزار نفر در این لیگ مشارکت کردند.

لیگ تندرستی ایران، از مصوبات شورای ورزش همگانی کشور است با حضور نهادها و دستگاه‌های ذیربط به منظور توسعه ورزش همگانی برگزار می‌شود.

در جلسه شورای ورزش همگانی که عصر امروز دوشنبه در وزارت ورزش و با حضور مسعود سلطانی فر برگزار شد، از جام‌های لیگ تندرستی رونمایی شد. قرار است این جام‌ها در مراسمی که روز ۲۴ اسفندماه جاری برگزار خواهد شد به استان‌ها و شهرهای برتر اهدا شود.

محمدرضا فروحی دبیر فدراسیون ورزشهای همگانی و رضا شجیع نایب رئیس این فدراسیون در این مراسم حضور داشتند.