تخصیص ۲۶ درصد از بودجه کشور در برنامه عمران ملل متحد به بهزیستی
تخصیص ۲۶ درصد از بودجه کشور در برنامه عمران ملل متحد به بهزیستی

به گزارش مهر، «کلودیو پروویداس» نماینده مقیم دفتر عمران ملل متحد (UNDP) در ایران در دیدار با رئیس سازمان بهزیستی با تشکر از عملکرد بسیار خوب سازمان بهزیستی، گفت: نه تنها به دلیل اهمیت سازمان بهزیستی بلکه به دلیل عملکرد بسیار خوبی که داشته است ما توانستیم در حدود ۲۶ درصد از کل بودجه‌ای که […]

به گزارش مهر، «کلودیو پروویداس» نماینده مقیم دفتر عمران ملل متحد (UNDP) در ایران در دیدار با رئیس سازمان بهزیستی با تشکر از عملکرد بسیار خوب سازمان بهزیستی، گفت: نه تنها به دلیل اهمیت سازمان بهزیستی بلکه به دلیل عملکرد بسیار خوبی که داشته است ما توانستیم در حدود ۲۶ درصد از کل بودجه‌ای که در برنامه عمران ملل متحد از سال ۲۰۰۵ تاکنون از سوی صندوق جهانی به ایران اختصاص یافته است (یعنی حدود ۲۱ میلیون دلار) را در به این سازمان اختصاص دهیم.

وی افزود: ایران همواره برای سیاست‌های جهانی در اهدای کمک مالی به اقشار آسیب‌پذیر و اهمیت نقش ایران برای فراهم آوردن حمایت برای اقشار آسیب‌پذیر و پناهندگان در سطح دنیا؛ مورد تقدیر قرار گرفته است و ما نیز خود را جدا نمی‌بینیم و بخشی از این مجموعه هستیم.

نماینده دفتر عمران ملل متحد با اشاره به اینکه بودجه مقابله با کووید ۱۹ از دو منبع سازمان همکاری‌های اقتصادی و صندوق جهانی تأمین شده است نیز گفت: هدف ما قدردانی از نتایج بسیار مهمی است که بهزیستی توانسته است به دست بیاورد. همچون خدمات به گروه‌های آسیب پذیر، سالمندان و…، اهداف جهانی مبارزه با ایدز در بین اقشار آسیب‌پذیر و…، که این ابتکار عمل از دستاوردهای مهم که موبایل کلینک‌هایی که توسط سازمان بهزیستی انجام شده است و باعث می‌شود که بتوانیم کمک‌های بیشتری برای سازمان‌هایی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، فراهم کنیم.

وی با اشاره به تحریم‌هایی که بر کشور ایران صورت می‌گیرد نیز گفت: ما در این زمینه بی‌طرف هستیم اما خنثی نیستیم و مسئله سلامت برای ما بسیار حائز اهمیت است. از تأثیرات تحریم بر روی ایران و از دست رفتن جان عده‌ای از افراد به دلیل این تحریم‌ها به شدت متأسف هستم.

نماینده دفتر عمران ملل متحد افزود: دفتر عمران ملل متحد با همکاری سازمان بهداشت جهانی و صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل یک کارگروه مشترک در زمینه سلامت، مدیریت کردند و توانستند با گرفتن مجوزهای لازم، در زمینه خرید اقلام سلامت و بهداشتی و دارویی انجام دهند.

«کلودیو پروویداس» گفت: دفتر عمران ملل متحد (UNDP) در پاسخ به مقابله با پیشگیری از ویروس کرونا در ایران با همکاری سایر شرکای بین المللی مستقر در تهران در تلاش است که به گروه‌های آسیب‌پذیر اجتماعی اعم از زنان سرپرست خانوار و خانواده‌های نیازمند در سراسر کشور کمک کند و در این راستا مصمم است که در راستای بهبود وضعیت سیستم بهداشت ایران تلاش کند و حداکثر تلاش خود را برای تأمین اقلام بهداشتی و درمانی از کمپانی‌های بزرگ جهانی و خرید اقلام مورد نیاز از شرکت‌های داخلی ایران برای حمایت از تولید داخل ایران خواهند کرد.

وی در پایان سخنانش با تقدیر از نقش سازمان بهزیستی در حمایت از سازمان‌های مردم نهاد و توجه به گسترش فعالیت‌های آن‌ها، خاطرنشان کرد: نقش NGO‌ها در آگاهی‌رسانی خصوصاً در مواقع بحران حائز اهمیت هست و سازمان بهزیستی به خوبی توانسته است از این ظرفیت اجتماعی استفاده نماید.

همچنین «کلودیو پروویداس» در بخش دیگری از این دیدار، با حضور در محل نگهداری اقلام اهدایی دفتر سازمان ملل متحد وضعیت جهت مقابله با کرونا در مراکز نگهداری معتادان، بازدید کرد و در جریان روند توزیع این اقلام قرار گرفت.