• امروز : پنج شنبه - ۲۴ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Thursday - 13 June - 2024

تداوم صعود تکواندوکاران ایران در رنکینگ المپیکی

  • ۱۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۱
تداوم صعود تکواندوکاران ایران در رنکینگ المپیکی

به گزارش خبرنگار مهر، سایت رسمی فدراسیون جهانی تکواندو رنکینگ المپیکی ماه مارس سال ۲۰۲۳ را منتشر کرد که ثبت امتیازات تورنمنت‌های بین المللی از جمله رقابت‌های آزاد فجیره و جام ریاست فدراسیون جهانی ترکیه، تداوم روند صعودی نمایندگان کشورمان را در پی داشت.
در این بین دانیال بزرگی، ابوالفضل زندی، مهران برخورداری، امیرمحمدی بخشی، علیرضا نادعلیان، محمد حسین یزدانی، ملیکا میرحسینی، کوثر اساسه، نگار اسماعیلی و سعیده نصیری صعود قابل توجهی داشتند.
همچنین رضا کلهر در وزن ۶۸- کیلوگرم و مبینا نعمت زاده در وزن ۴۹- کیلوگرم با ایستادن در رده چهاردهم، بهترین جایگاه را در بین تکواندوکاران ایرانی به خود اختصاص دادند.
در وزن ۵۸- کیلوگرم گروه مردان، ابوالفضل زندی با کسب ۱۲۲ امتیاز و ۶ پله صعود در جایگاه ۲۴ جهان ایستاد. در همین وزن مهدی حاجی موسائی با ۹۷.۶۴ امتیاز به جایگاه ۳۳ رسید و آرمین هادی پور با ۹۳.۵۷ امتیاز در رده ۳۶ جای گرفته است. حسین لطفی با کسب ۶۷.۱۸ امتیاز در رده ۵۸ قرار دارد. علیرضا حسین پور نیز با امتیاز ۴۷.۵۰ در مکان ۹۳ ایستاد.
در وزن ۶۸- کیلوگرم، رضا کلهر با ۱۵۲.۱۲ امتیاز بدون تغییر در جایگاه ۱۴ قرار دارد و متین رضایی با کسب ۱۱۶.۲۴ امتیاز در رده سی و یکم ایستاده است. سروش احمدی دیگر نماینده ایران در این وزن با ۸۶.۲۱ به رتبه چهل و چهارم رفت. دانیال بزرگی با کسب ۸۴.۶۰ و ۱۸ پله صعود در چهل و ششم قرار گرفت.
در وزن ۸۰- کیلوگرم، مهران برخورداری با ۱۲۱.۰۶ امتیاز و ۴ پله صعود در رده ۲۲ ایستاد؛ امیرمحمد بخشی جهش بسیار خوبی در جدول داشت و با کسب ۱۰۱.۴۲ امتیاز در رده ۲۷ جای گرفت. میرهاشم حسینی با کسب ۸۲.۷۰ امتیاز و بدون تغییر در رده ۳۷ ایستاد. محمدحسین یزدانی دیگر نماینده ایران در این وزن با کسب ۵۲.۴۲ امتیاز و ۱۰ پله صعود در جایگاه ۶۸ قرار گرفت.
در وزن ۸۰+ کیلوگرم، سجاد مردانی کاپیتان تیم ملی آقایان که به دلیل مصدومیت مدتی است از شرایط تمرین دور است با ۱۴۴.۲۶ امتیاز و یک پله صعود در جایگاه نوزدهم قرار گرفت. ابوالفضل عباسی با کسب ۱۲۵.۰۸ امتیاز و یک پله صعود در رده ۲۲ ایستاد؛ علیرضا نادعلیان با کسب ۸۰.۷۰ امتیاز و جهش ۱۵ پله‌ای در رده ۳۶ جدول رده بندی قرار گرفت. آرین سلیمی نیز با کسب ۵۵.۸۲ امتیاز و ۴ پله صعود در رده ۵۴ قرار گرفت.
در گروه بانوان و در وزن ۴۹- کیلوگرم، مبینا نعمت زاده صعود یک پله‌ای داشت و با ۱۸۴.۵۸ امتیاز به رده ۱۴ رفت. غزل سلطانی با کسب ۹۰.۵۶ امتیاز و بدون تغییر در جایگاه ۳۸ قرار گرفت. در همین وزن سعیده نصیری با ۷۲.۰۴ امتیاز و ۲۱ پله صعود در رده ۵۵ ایستاد.
در وزن ۵۷- کیلوگرم، ناهید کیانی با کسب ۱۴۲.۰۷ امتیاز در رده هفدهم جای گرفت. زهرا شیدایی با ۸۸.۱۴ امتیاز و یک پله صعود در رتبه ۴۰ ایستاد؛ نسترن ولی زاده نیز با کسب ۵۷.۱۰ در جایگاه ۶۲ قرار گرفت.
ملیکا میرحسینی در وزن ۶۷- کیلوگرم با ۹۳.۱۴ امتیاز و ۴ پله صعود در رده ۲۸ وزن خود قرار گرفته است؛ کوثر اساسه در همین وزن با ۱۲ پله صعود و کسب ۸۷.۳۷ امتیاز در جایگاه سی و دوم قرار گرفت. سیده نرگس میرنوراللهی نیز با کسب ۷۵.۱۲ امتیاز و ۳ پله صعود به جایگاه ۳۹ رفت و زینب اسماعیلی نیز با ۴۰.۶۴ امتیاز به رده ۷۴ رسید.
در وزن ۶۷+ کیلوگرم، اکرم خدابنده با ۸۷.۱۱ امتیاز در رتبه ۳۳ قرار گرفت و زهرا پوراسماعیل نیز با ۵۱.۹۸ امتیاز همچنان در رده چهل و هشتم رنکینگ المپیکی قرار دارد.

لینک کوتاه : https://shoma-online.ir/?p=190693

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.