تروریست‌ها منطقه کاهش تنش ادلب را ۳۶ بار گلوله باران کردند
تروریست‌ها منطقه کاهش تنش ادلب را ۳۶ بار گلوله باران کردند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «الکساندر کارپوف» معاون مرکز آشتی طرف‌های معارض در سوریه وابسته به وزارت دفاع روسیه بامداد پنج شنبه در یک نشست خبری اعلام کرد که تروریست‌های وابسته به گروه «جبهه النصره» منطقه کاهش تنش ادلب در سوریه را ظرف ۲۴ ساعت گذشته ۳۶ بار گلوله باران کردند. کارپوف […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «الکساندر کارپوف» معاون مرکز آشتی طرف‌های معارض در سوریه وابسته به وزارت دفاع روسیه بامداد پنج شنبه در یک نشست خبری اعلام کرد که تروریست‌های وابسته به گروه «جبهه النصره» منطقه کاهش تنش ادلب در سوریه را ظرف ۲۴ ساعت گذشته ۳۶ بار گلوله باران کردند.

کارپوف در این باره گفت: «۳۶ مورد حمله توپخانه ای از سوی مواضع گروه تروریستی جبهه النصره ظرف ۲۴ ساعت گذشته در منطقه کاهش تنش ادلب در استان‌های ادلب (۱۵ حمله)، لاذقیه (۱۲ حمله)، حماء (۶ حمله) و حلب (۳ حمله) ثبت شده است».

وی همچنین خاطرنشان کرد که تعداد این حمله‌ها طبق داده‌های طرف سوری، مجموع این حمله‌ها بالغ بر ۳۳ بار بوده است.

کارپوف با تأکید بر اینکه از جانب گروههای مسلح غیرقانونی و تحت حمایت ترکیه هیچ‌گونه حمله توپخانه ای ظرف یک روز گذشته ثبت نشده است، گفت که یگانهای پلیس ارتش روسیه به اسکورت وسائل نقلیه در بزرگراه ام-4 حدفاصل استان‌های الرقه و الحسکه ادامه می‌دهند.

گفتنی است که مرکز آشتی طرف‌های متعارض در سوریه وابسته به وزارت دفاع روسیه در فوریه ۲۰۱۶ تشکیل شد. وظایف این مرکز شامل امضای تواقفنامه هایی در خصوص گروههای مسلح غیرقانونی و توافق‌های انفرادی برای پیوستن به رژیم ترک مخاصمات و همچنین هماهنگ سازی برای تحویل کمک‌های بشردوستانه است.