ترکیه به دنبال خرید زمان برای پرداخت بدهی گازی به روسیه است
ترکیه به دنبال خرید زمان برای پرداخت بدهی گازی به روسیه است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، وزیر انرژی ترکیه از ادامه رایزنی ها با روسیه با محوریت پرداخت معوقات مربوط به صادرات گازی است. «فاتح دونمز» وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه در این خصوص اعلام کرد که آنکارا مذاکرات با روسیه درباره پرداخت معوق گازی را ادامه می دهد. وزیر انرژی ترکیه […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، وزیر انرژی ترکیه از ادامه رایزنی ها با روسیه با محوریت پرداخت معوقات مربوط به صادرات گازی است.
«فاتح دونمز» وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه در این خصوص اعلام کرد که آنکارا مذاکرات با روسیه درباره پرداخت معوق گازی را ادامه می دهد.
وزیر انرژی ترکیه در ادامه تاکید کرد که مذاکرات با روسیه در خصوص بسیاری از موضوعات در حال انجام است.
این مقام ترک ادامه داد که ترکیه به نحوی در حال مذاکره است که به نفع این کشور باشد.
تعویق پرداخت صادرات گازی و بسیاری از موضوعات دیگر از دیگر موضوعات مورد بحث میان طرف ترک و روسی بوده است.
دونمز در ادامه یادآور شد که در حال حاضر مهمترین مسئله برای همه کشورها امنیت و امنیت عرضه (انرژی است.
وزیر انرژی ترکیه در صحبت های خود خاطر نشان کرد که این کشور زیرساخت های ایجاد قطب گازی و بستر تجاری برای اروپا را آماده کرده است.
به گفته وی، ترکیه متقاعد شده است که روسیه، آذربایجان و ایران می توانند به بازیگران سکوی تجارت گازی، برای اروپا تبدیل شوند، که در این کشور ایجاد می شود.
وی گفت: قیمت گاز برابر با قیمت در بازارهای اروپای غربی تعدیل می شود.
خبرگزاری بلومبرگ در ماه اکتبر به نقل از منابع آگاه خود گزارش داد که شرکت نفت و گاز ترکیه (بوتاس) از روسیه خواسته تا پرداخت برخی از هزینه های مربوط به خرید گاز روسیه را تا سال ۲۰۲۴ به تعویق بیندازد.