ترکیه بودجه حزب اپوزیسیون حامی کُردها را به حالت تعلیق درآورد
ترکیه بودجه حزب اپوزیسیون حامی کُردها را به حالت تعلیق درآورد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العربیه، دادگاهی در ترکیه امروز (پنجشنبه) از تعلیق بودجه تخصیصی به «حزب دموکراتیک خلق‌ها»، دومین حزب اپوزیسیون پارلمان این کشور خبر داد. این در حالی است که انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری این کشور ژوئن سال جاری میلادی برگزار خواهد شد. رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه این […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العربیه، دادگاهی در ترکیه امروز (پنجشنبه) از تعلیق بودجه تخصیصی به «حزب دموکراتیک خلق‌ها»، دومین حزب اپوزیسیون پارلمان این کشور خبر داد. این در حالی است که انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری این کشور ژوئن سال جاری میلادی برگزار خواهد شد.
رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه این حزب حامی کُردها را به فعالیت به عنوان شاخه سیاسی شبه‌نظامیان شورشی در این کشور متهم کرد؛ شورشیانی که به گفته اردوغان دهه‌ها در راستای به هرج و مرج کشاندن آنکارا فعالیت می‌کنند.
حزب دموکراتیک خلق‌ها، هرگونه ارتباط رسمی با پیکارجویان را رد و دولت ترکیه را متهم کرده که این اقدام را صرفاً به این دلیل انجام داده که حزب مذکور اپوزیسیون قوی علیه اردوغان محسوب می‌شود.
این حزب، رأی امروز دادگاه را با مصادره غیرقانونی دارایی مقایسه کرد و متعهد که در انتخابات پیروز شود.
اما سینکلر وِب، مدیر دیده‌بان حقوق بشر ترکیه می‌گوید که این تصمیم، گواه دیگری است مبنی بر اینکه «دولت اردوغان از دادگاه‌ها برای محروم کردن، حذف و مجازات اپوزیسیون سیاسی استفاده می‌کند.»
آینده حزب دموکراتیک خلق‌های پارلمان ترکیه نقشی قابل توجه در موفقیت اردوغان در انتخابات پارلمان و ریاست جمهوری این کشور ایفا می‌کند؛ حزبی که یکی از چالش‌های دشوار در طول دو دهه حکومت وی بوده است.
بر اساس گزارش رسانه‌های ترکیه، این حزب که ۵۹ کرسی از ۵۷۹ کرسی پارلمان ترکیه را در اختیار دارد، قرار بود در سال جاری مبلغ ۲۹ میلیون دلار بودجه از محل خزانه‌داری دریافت کند.