تست ابر موشک ناسا به تعویق افتاد
تست ابر موشک ناسا به تعویق افتاد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، این سازمان روز گذشته تصمیم داشت سوخت‌گیری موشک را انجام دهد این فرایند بخشی از آزمایشی است که قرار بود جهت شبیه سازی فرایند شمارش معکوس ماموریت آرتمیس ۱ در سال جاری انجام شود. ناسا روز گذشته اعلام کرد این تست را به دلیل اختلالی در پلتفرم […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، این سازمان روز گذشته تصمیم داشت سوخت‌گیری موشک را انجام دهد این فرایند بخشی از آزمایشی است که قرار بود جهت شبیه سازی فرایند شمارش معکوس ماموریت آرتمیس ۱ در سال جاری انجام شود.

ناسا روز گذشته اعلام کرد این تست را به دلیل اختلالی در پلتفرم لانچر موشک انجام نداده است.

قبل از آنکه پرسنل ناسا ۷۰۰ هزار گالن سوخت مایع را به مخزن سوخت موشک بریزند، متوجه شدند سیستمی در بخش لانچر که نقشی حیاتی در تامین ایمنی موشک دارد، از کار افتاده و نمی‌تواند فشار برای پلتفرم فراهم کند. برای این منظور پروانه‌هایی نیاز است تا با ایجاد فشار مثبت در فضای محصور لانچر گازهای خطرناک را دور کنند. اما تکنسین‌ها نتوانستند فرایند انتقال سوخت به موشک را به طور ایمن انجام دهند.

ناسا احتمالاً امروز دوباره این آزمایش را انجام دهد، هرچند انجام آن به چند عامل از جمله مهیا بودن سوخت وابسته است.

موفقیت آمیز بودن این آزمایش یک نقطه عطف مهم برای ناسا به حساب می‌آید. سازمان فضایی آمریکا یک دهه وقت و بیش از ۲۳ میلیارد دلار صرف توسعه موشکSLS کرده است.

این موشک نقش مهمی در بسیاری از برنامه‌های ناسا برای سفر به ماه و فراتر از آن را دارد.

منبع