تسهیلات۳۰۰ میلیون تومانی تست و آزمون تخصصی محصولات دانش بنیان
تسهیلات۳۰۰ میلیون تومانی تست و آزمون تخصصی محصولات دانش بنیان

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر مرضیه شاوردی امروز در هفتمین رویداد خوشامدگویی به شرکت‌های دانش بنیان که در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، گفت: یکی از خدمات توانمندسازی توسط صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکت‌های دانش بنیان، «آموزش» در حوزه‌های مالی و فنی است. مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: این صندوق […]

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر مرضیه شاوردی امروز در هفتمین رویداد خوشامدگویی به شرکت‌های دانش بنیان که در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، گفت: یکی از خدمات توانمندسازی توسط صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکت‌های دانش بنیان، «آموزش» در حوزه‌های مالی و فنی است.

مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: این صندوق تا سقف ۹۰ درصد برای برگزاری دوره‌های آموزشی در همکاری با سایر کشورها و تا سقف ۷۰ درصد هزینه برگزاری برای دوره‌های آموزشی مجازی تا سقف ۵۰ میلیون تومان از شرکت‌ها حمایت می کند.

وی با اشاره به اخذ استانداردهای صادراتی گفت: همچنین صندوق نواوری و شکوفایی، ۷۰ درصد هزینه‌های اخذ استانداردهای صادراتی به شرکت‌ها را به صورت تسهیلات بلاعوض اعطا می‌ کند.

مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: ۹۰ درصد هزینه‌ها تا سقف ۳۰ میلیون تومان در سال به شرکت‌ها و تا ۴۰ میلیون تومان به شتابدهنده‌ها برای برگزاری دوره‌های آموزشی و یادگیری اختصاصی از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی اختصاص می یابد.

مدیر کل توانمند سازی صندوق نوآوری با اشاره به خدمات توسعه بازار این صندوق، توضیح داد: ۷۰ درصد هزینه‌های شرکت‌ها برای حضور در نمایشگاه‌های داخلی تا سقف ۴۵ میلیون تومان و ۷۰ درصد هزینه‌های مربوط به حضور آنها در نمایشگاه‌های خارجی تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: علاوه بر آن ۷۰ درصد هزینه‌ها تا سقف ۱۸۰ میلیون تومان برای حضور شرکت‌های دانش بنیان در نمایشگاه دایمی و مراکز فروش خارجی به شرکت‌ها تسهیلات بلاعوض واگذار می‌شود.

به گفته وی برای اعزام هیات‌های تجاری ۹۰ درصد هزینه‌ها تا سقف ۶۰ میلیون تومان و برای پذیرش این هیات‌ها تا ۹۰ درصد هزینه‌ها (۶۰ میلیون تومان) په شرکت‌ها پرداخت می‌شود.

مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: این صندوق برای ارائه مشاوره و اخذ استانداردها ۷۰ درصد هزینه تا سقف ۶۰ میلیون تومان شرکتهای دانش بنیان را می پردازد و برای تمدید استانداردهای تخصصی محصولی و سیستمی تا سقف ۳۰ میلیون تومان تسهیلات اعطا می کند.

وی اضافه کرد: برای ارائه مشاوره و اخذ تاییده‌ها و مجوزهای ملی تا ۷۰ درصد هزینه که تا سقف ۶۰ میلیون تومان می‌شود از سوی این صندوق به شرکت‌ها اعطا می‌شود و برای تمدید این تاییدیه‌ها تا سقف ۳۰ میلیون تومان بلاعوض به شرکت‌ها کمک خواهد شد.

شاوردی خاطر نشان کرد: ۷۰ درصد هزینه‌های مربوط به انجام آزمون‌ها و تست‌های تخصصی بر روی محصول دانش بنیان تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان در سال به شرکت‌ها اعطا می‌شود.

منبع