تشدید عملیات مقاومتی در کرانه باختری از ابتدای سال جاری میلادی
تشدید عملیات مقاومتی در کرانه باختری از ابتدای سال جاری میلادی

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، مناطق مختلف کرانه باختری و قدس اشغالی از ابتدای سال ۲۰۲۲، شاهد تشدید انواع عملیات مقاومتی به ویژه عملیات مسلحانه علیه شهرک نشینان و نظامیان صهیونیست بوده است. بر همین اساس، مرکز داده های فلسطینی «معطی» اعلام کرد که عملیات مقاومتی از ابتدای سال […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، مناطق مختلف کرانه باختری و قدس اشغالی از ابتدای سال ۲۰۲۲، شاهد تشدید انواع عملیات مقاومتی به ویژه عملیات مسلحانه علیه شهرک نشینان و نظامیان صهیونیست بوده است.
بر همین اساس، مرکز داده های فلسطینی «معطی» اعلام کرد که عملیات مقاومتی از ابتدای سال ۲۰۲۲ به طور چشم گیری افزایش یافته و به بیش از ۱۰۳۲۵ مورد که ۵۶۵ مورد از آنها عملیات شلیک، ۳۵ مورد حمله با سلاح سرد و ۱۴ مورد عملیات زیر گیری با خودرو بوده است.
بر اساس اعلام این مرکز در سال جاری میلادی، ۳۸۷۱ مورد انواع عملیات، ۱۱۸۱ مورد عملیات مقابله با تعرض شهرک نشینان صهیونیست و ۴۹۹ مورد تظاهرات و راهپیمایی مسالمت آمیز ثبت شده است.
همچنین در عملیات مقاومتی فلسطینیان از ابتدای سال جاری تا کنون ۲۶ شهرک نشین و نظامی صهیونیست به هلاکت رسیده و حدود ۴۲۲ نفر دیگر زخمی شده اند که این بالاترین آمار از سال ۲۰۱۵ تا کنون بوده است.
از ابتدای ماه اکتبر ۱۳۹ مورد عملیات شلیک، ۳ مورد عملیات زیرگیری با خودرو و سه مورد عملیات با سلاح سرد رخ داده است که بر اثر آن دو نظامی و یک شهرک نشین صهیونیست به هلاکت رسیده اند.