تشکیل جلسه پارلمان پاکستان برای تعیین سرنوشت عمران خان
تشکیل جلسه پارلمان پاکستان برای تعیین سرنوشت عمران خان

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری الجزیره، پارلمان پاکستان قرار است درباره درخواست اپوزیسیون این کشور برای اعطای عدم اعتماد و برکناری عمران خان از سمت نخست‌وزیری رای‌گیری کند؛ آن هم چند روز پس از آنکه جلوی تلاشی مشابه گرفته شد. عمران خان تاکید دارد که او برای حفاظت از حاکمیت کشورش مبارزه […]

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری الجزیره، پارلمان پاکستان قرار است درباره درخواست اپوزیسیون این کشور برای اعطای عدم اعتماد و برکناری عمران خان از سمت نخست‌وزیری رای‌گیری کند؛ آن هم چند روز پس از آنکه جلوی تلاشی مشابه گرفته شد.

عمران خان تاکید دارد که او برای حفاظت از حاکمیت کشورش مبارزه خواهد کرد و از حامیانش خواسته تا در اعتراض به خواست مخالفانش برای برکناری او به خیابان‌ها بیایند.

دیوان عالی پاکستان پنج‌شنبه گذشته حکم داد که اقدام عمران خان در یکشنبه گذشته در جلوگیری از انجام رای عدم اعتماد و انحلال پارلمان مغایر با قانون اساسی بوده و دستور داد تا پارلمان مجددا کارش را از سر بگیرد.  

اپوزیسیون پاکستان می‌گوید که ۱۷۲ رای لازم در مجلس ملی با ۳۴۲ کرسی به منظور برکنار کردن عمران خان را در اختیار دارد. جلسه امروز قرار بود ساعت ۷.۳۰ به وقت گرینویچ برگزار شود اما با چند ساعت تاخیر آغاز شد.

با آغاز به کار مجلس، شاه محمود قریشی، وزیر خارجه پاکستان در اظهاراتی از “توطئه خارجی” سخن گفت. او گفت: اجازه بدهید سفیر پاکستان در ایالات متحده به صورت تصویری در جلسه شرکت کند و حرف بزند. تلاش‌های آشکاری برای تغییر رژیم در پاکستان وجود دارد.

پیشتر عمران خان هم ایالات متحده را به توطئه با اپوزیسیون به منظور برکنار کردنش متهم کرده بود.

انتهای پیام

منبع