تفاوت کرکره برقی مغازه با پارکینگ در چیست؟
تفاوت کرکره برقی مغازه با پارکینگ در چیست؟

در صورتی که قصد خرید کرکره برقی مغازه یا پارکینگ را دارید شما عزیزان این امکان را داشته تا از فروشگاه دیده بان بهترین محصولات را متناسب با بودجه خود خریداری نمایید. برای اطلاع دقیق از قیمت این محصولات نیز تنها کافی است با کارشناسان این تیم تماس گرفته و همچنین دیگر سوالات خود پیرامون تفاوت کرکره برقی مغازه با پارکینگ را مطرح نمایید.

در رابطه با خرید کرکره برقی یکی از مواردی که ممکن است ذهن افراد را به خود جلب کند این است که تفاوت کرکره برقی مغازه با پارکینگ در چیست؟ خیلی از افراد صرفاً اولین سوالی که می­پرسند در مورد قیمت کرکره برقی است و از این نکته غافل هستند که هر جنس متفاوت از دیگری است و قیمت هر محصولی براساس نوع و کاربرد آن تعیین خواهد شد و نمی­توان از همان ابتدا صرفاً به دنبال قیمت محصول بود.

از این رو در این مطلب ما قصد داشته به طور کامل و از جنبه­های مختلفی چون فنی، ظاهری و قیمتی، به بررسی تفاوت­های میان کرکره برقی و مغازه بپردازیم تا با آگاهی کامل بتوانید دست به خریدی مناسب و مقرون به صرفه بزنید. پس با ما همراه باشید:

کرکره برقی مغازه
کرکره برقی پارکینگ

مهم­ترین تفاوت­های کرکره برقی مغازه با پارکینگ در چیست؟

 به طور کلی می­توان عمده تفاوت­های میان این دو نوع کرکره برقی را به شرح زیر دانست:

1. تفاوت در میزان تردد و باز و بسته شدن

 تعداد تردد یکی از تفاوت­های مهم درب کرکره­ای پارکینگ با مغازه است. زیرا در محیطی مانند پارکینگ قطعاً تردد بیشتر است و به همین دلیل نیاز به نصب موتوری باکیفیت مانند موتور ساید رنجیری است. اما تردد پایین کرکره برقی مغازه و معمولاً دو بار باز و بسته شدن آن در طی شبانه روز باعث شده با یک موتور با قدرت پایین­تری نیز عملکرد بسیار مناسبی را از خود نشان دهد. در صورت کمتر بودن ابعاد این درب­ها از 14 متر مربع، می­توان از موتور کم تردد تیوبلار نیز استفاده نمود.

2. تفاوت در شرایط و نحوه نصب

 معمولاً به دلیل ارتفاع زیر 3 متری کرکره­های پارکینگ، نصب آن­ها آسان­­تر است. اما کرکره­های مغازه گاهی بیشتر از 7 متر ارتفاع دارند و به همین دلیل برای نصب آن­ها نیاز به داربست خواهد بود. از طرفی اغلب رول کرکره برقی مغازه­ها به دلیل جمع شدن در تابلوی مغازه باعث شده نیاز باشد تابلو باز و بسته شود و این موضوع هزینه اضافه­ای را با خود به همراه خواهد داشت.

در مورد نصب کرکره برقی مغازه­ها گاهی نیاز به فک کرکره قدیمی پیش از نصب کرکره جدید است. البته اگر چه به منظور جدا نمودن کرکره قدیمی نیاز به پرداخت اجرتی به نصاب خواهد بود اما از سوی دیگر با فروش فلزات مربوط به کرکره قدیمی به ضایعاتی می­توانید بخشی از هزینه را جبران کنید. در واقع هزینه این کار برای شما بسیار بالا نخواهد بود.

3. تفاوت در رنگ و طرح کرکره برقی

خیلی از افراد تمایل داشته شکل ظاهری کرکره برقی پارکینگ را متفاوت از شکل ظاهری درب مغازه­ها انتخاب کنند. از این رو بیشتر به سراغ تیغه­های ترکیبی مانند میکس 8 سانتی­متری و 3 سانتی­متری یا حتی تیغه­های ترکیبی پانچ با آلومینیوم یا آلومینیوم با پلی کربنات می­روند.

همچنین تیغه کرکره­های رنگی، طرح چوب و انودایز برای درب اتوماتیک پارکینگ بسیار رایج می­باشند. اما کرکره­های برقی مغازه معمولاً به رنگ سفید تهیه شده و به نسبت دیگر طرح­ها و رنگ­های کرکره برقی دارای پایین­ترین قیمت هستند. لازم به ذکر است که برای تحویل رنگ و طرح­های خاص باید زمان بیشتری را منتظر بمانید. اما نصب کرکره برقی سفید در کمترین زمان امکان پذیر است.

4. تفاوت در تجهیزات اضافی

معمولاً در رابطه با کرکره برقی پارکینگ استفاده از تجهیزات اضافی رایج­تر است. این موضوع باعث شده که معمولاً قیمت کرکره برقی پارکینگ از کرکره برقی مغازه گران­تر باشد. یکی از تجهیزات مورداستفاده برای کرکره برقی مغازه، جاقفلی است که البته هزینه چندانی نیز به همراه نخواهد داشت. در مورد کرکره برقی پارگینگ اما برای ایمنی بیشتر و ممانعت از برخورد کرکره با خودرو ناشی از ریموت زدن اشتباه، نصب فتوسل بسیار رایج است.
 همچنین گاهی به منظور کاهش صدا و افزایش سرعت کرکره برقی از بست­های افزایش قطر محور استفاده می­شد. انتخاب تجهیزات اضافی برای هر یکی از این کرکره­ها در نهایت به سلیقه و نیاز شما بستگی خواهد داشت و به منظور کاهش قیمت می­توان به راحتی آن­ها را حذف نمود.

قیمت کرکره برقی مغازه و کرکره برقی پارکینگ

grey rolling shutter - تفاوت کرکره برقی مغازه با پارکینگ در چیست؟

اطلاعات تماس
09129400910 – 02166151947 -02191024104

حال که به خوبی با تفاوت­های میان کرکره برقی مغازه و پارکینگ آشنا شدید قطعاً خرید برای شما راحت­تر خواهد بود. در مورد قیمت این دو محصول نیز همه چیز به انتظارات شما بستگی خواهد داشت. البته معمولاً به دلیل نیاز به استفاده از موتوری قوی و نیز رنگ و طرح خاص و… قیمت نهایی کرکره برقی پارکینگ در مقایسه با کرکره برقی مغازه بیشتر است. اما باز هم امکان هماهنگی قیمت این محصول با بودجه شما، از طریق حذف برخی آپشن­ها امکان پذیر است.

در صورتی که قصد خرید کرکره برقی مغازه یا پارکینگ را دارید شما عزیزان این امکان را داشته تا از فروشگاه دیده بان بهترین محصولات را متناسب با بودجه خود خریداری نمایید. برای اطلاع دقیق از قیمت این محصولات نیز تنها کافی است با کارشناسان این تیم تماس گرفته و همچنین دیگر سوالات خود پیرامون تفاوت کرکره برقی مغازه با پارکینگ را مطرح نمایید.