تلاش السودانی برای دیدار با مقتدی صدر
تلاش السودانی برای دیدار با مقتدی صدر

به گزارش ایسنا، به نقل از شفق نیوز، “ایهاب عیاد”، از رهبران جریان “الفراتین” به ریاست محمد شیاع السودانی، نخست‌وزیر مکلف عراق در سخنانی اظهار کرد: جریان صدر یک جریان بزرگ و مردمی و عاملی موثر در روند سیاسی عراق است و هیچکس نمی‌تواند به دنبال ثبات سیاسی در کشور باشد و جریان صدر را […]

به گزارش ایسنا، به نقل از شفق نیوز، “ایهاب عیاد”، از رهبران جریان “الفراتین” به ریاست محمد شیاع السودانی، نخست‌وزیر مکلف عراق در سخنانی اظهار کرد: جریان صدر یک جریان بزرگ و مردمی و عاملی موثر در روند سیاسی عراق است و هیچکس نمی‌تواند به دنبال ثبات سیاسی در کشور باشد و جریان صدر را نادیده بگیرد.
وی افزود: السودانی در تلاش است تا به منظور برقراری ثبات سیاسی در عراق، ظرف چند روز آینده با مقتدی صدر، رهبر جریان صدر دیداری مستقیم داشته باشد.
عیاد در ادامه گفت: السودانی نمی‌خواهد هیچ طرف سیاسی را در دولت جدید تحت رهبری خود به حاشیه براند یا کنار بگذارند.
ایهاب عیاد درحالی از تمایل السودانی برای دیدار با مقتدی صدر خبر داده است که شنبه و دو روز پس از مکلف شدن السودانی به تشکیل دولت، این اتفاق مورد انتقاد شدید جریان صدر قرار گرفت و صالح محمد العراقی، از نزدیکان مقتدی صدر و معروف به “وزیر صدر” در بیانیه‌ای از عدم مشارکت این جریان و افراد وابسته به آن در دولت جدید خبر داد.
العراقی در این بیانیه تاکید کرد که هیچ فردی از جریان صدر و یا افراد وابسته به آن در دولت جدید به ریاست السودانی مشارکت نخواهد کرد و هرکسی که در این دولت مشارکت کند به هیچ وجه نماینده جریان صدر نیست و این جریان از این افراد اعلام برائت می‌کند.
پس از یک سال بحران سیاسی پیچیده در عراق در نهایت در جلسه پنج شنبه پارلمان این کشور بعد از آنکه عبداللطیف رشید توانست آراء نمایندگان را برای تصدی پست ریاست جمهوری عراق کسب کند، وی محمد شیاع السودانی را مامور به تشکیل کابینه عراق کرد.
انتهای پیام