تلاش مسئولان لیگ برتر انگلیس برای برگزاری دو هفته پایانی با حضور هواداران
تلاش مسئولان لیگ برتر انگلیس برای برگزاری دو هفته پایانی با حضور هواداران

به گزارش تسنیم، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس اخیراً اعلام کرد با کاهش محدودیت‌‌های کرونایی در این کشور، هواداران می‌توانند از تاریخ 17 مِی (27 اردیبهشت 1400) به ورزشگاه‌ها بازگردند و این بدین معناست که فوتبالدوستان انگلیسی می‌توانند بازی پایانی فصل را از نزدیک در ورزشگاه‌ها تماشا کنند. با این شرایط هواداران برخی تیم‌ها شانس […]

به گزارش تسنیم، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس اخیراً اعلام کرد با کاهش محدودیت‌‌های کرونایی در این کشور، هواداران می‌توانند از تاریخ 17 مِی (27 اردیبهشت 1400) به ورزشگاه‌ها بازگردند و این بدین معناست که فوتبالدوستان انگلیسی می‌توانند بازی پایانی فصل را از نزدیک در ورزشگاه‌ها تماشا کنند.

با این شرایط هواداران برخی تیم‌ها شانس تماشای بازی تیم محبوب‌شان را از دست خواهند داد چون تیم‌شان در بازی پایانی فصل میزبان نیست، اما مسئولان لیگ برتر انگلیس در حال برنامه‌ریزی هستند تا دو هفته پایانی این مسابقات با حضور هواداران برگزار شود و هواداران این فرصت را داشته باشند تا پیش از بسته شدن پرونده این فصل از رقابت‌ها شانس تماشای بازی تیم محبوب‌شان را از نزدیک و در ورزشگاه داشته باشند.

اکنون یکسال از بسته شدن درهای ورزشگاه‌ها به روی هواداران در پی شیوع ویروس کرونا در انگلیس می‌گذرد. آخرین دیداری که به شکل عادی و با حضور کامل هواداران برگزار شد، برتری 4 بر صفر لسترسیتی مقابل استون‌ویلا در تاریخ 9 مارس 2020 (19 اسفند) در ورزشگاه کینگ‌پاور بود.

در ماه دسامبر 2020 هم در پی کاهش محدودیت‌ها در انگلیس برخی تیم‌ها این مجوز را دریافت کردند تا درهای ورزشگاه‌های خود را به روی حداکثر دو هزار هوادار بازکنند، اما در پی شیوع نوع جدید ویروس کرونا، دوباره وضعیت به حالت سابق بازگشت و بازی‌ها دوباره پشت درهای بسته پیگیری شد.

حالا مسئولان لیگ برتر انگلیس در تلاش هستند تا زمان برگزاری بازی‌های هفته سی‌وهفتم یا هفته سی‌ششم این رقابت‌ها را تغییر دهند و آن را بین تاریخ 18 تا 20 مِی (28 تا 30 اردیبهشت 1400) برگزار کنند تا فرصت برابری را به تمامی هواداران بدهند تا بتوانند یک بازی خانگی تیم‌شان را پیش از پایان فصل تماشا کنند. هفته پایانی لیگ هم پیش از این قرار بوده در تاریخ 32 مِی (2 خرداد 1400) برگزار شود.

ریچار مسترز، مدیر اجرایی لیگ برتر انگلیس در این باره گفت: امیدوارم که دو بازی پایانی فصل حداکثر با حضور 10 هزار هوادار در ورزشگاه‌ها برگزار شود. ما ابتدا باید از اولین مراحل اولیه نقشه راه دولت برای رسیدن به هدف‌مان عبور کنیم و امیدوارم که این یک پایان خارق‌العاده‌ای برای پایان فصل باشد. فراتر از آن، از ابتدای فصل آینده هدف ما داشتن ورزشگاه‌هایی مملو از تماشاگر است و نقشه راه دولت این فرصت را به ما ارائه می‌دهد.

فوتبال جهان (/)

انتهای پیام/