تمام تلاشم را برای جلوگیری از فروپاشی لبنان می‌کنم!
تمام تلاشم را برای جلوگیری از فروپاشی لبنان می‌کنم!

به گزارش مهر به نقل از رویترز، «ژان ایو لودریان» وزیر امور خارجه فرانسه طی اظهاراتی مداخله جویانه مدعی شد که وی در حال تلاش برای جلوگیری از فروپاشی لبنان بوده و این در حالیست که هیچ نشانه‌ای از تلاش متقابل سیاستمداران این کشور در راه نجات لبنان مشاهده نمی‌شود! وی در ادامه اظهارات خود […]

به گزارش مهر به نقل از رویترز، «ژان ایو لودریان» وزیر امور خارجه فرانسه طی اظهاراتی مداخله جویانه مدعی شد که وی در حال تلاش برای جلوگیری از فروپاشی لبنان بوده و این در حالیست که هیچ نشانه‌ای از تلاش متقابل سیاستمداران این کشور در راه نجات لبنان مشاهده نمی‌شود!

وی در ادامه اظهارات خود افزود: من گاهی وسوسه می‌شوم که سیاستمداران لبنانی را به دلیل عدم کمک به کشوری در معرض خطر، مقصر بدانم.

لودریان همچنین در ادامه اظهارات خود تاکید کرد: همه آنها متعهد شدند که برای ایجاد یک دولت فراگیر اقدام کنند و (آنها) متعهد به اجرای اصلاحات ضروری هستند. این موضوع مربوط به هفت ماه پیش بود و هنوز هیچ تغییری در کار نیست. فکر می‌کنم خیلی دیر نیست، اما این تأخیرها در برابر (موضوع) فروپاشی، (مساله‌ای) بسیار ناچیز هستند.

وزیر امور خارجه فرانسه همچنین در بخش دیگری از سخنان خود گفت: این به مقامات لبنانی بستگی دارد که سرنوشت خود را در دست بگیرند، زیرا می‌دانند جامعه جهانی با نگرانی آنها (امور داخلی لبنان) را رصد می‌کند. امروز همچنان فرصت برای اقدام وجود دارد، اما فردا بسیار دیر خواهد بود.