تمرکز فرستاده آمریکا در یمن بر توقف درگیری‌ها و حفاظت از غیرنظامیان در سفرهایش به منطقه
تمرکز فرستاده آمریکا در یمن بر توقف درگیری‌ها و حفاظت از غیرنظامیان در سفرهایش به منطقه

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه خبری المیادین، وزارت خارجه آمریکا پس از بازگشت تیم لیندرکینگ، فرستاده ویژه این کشور به یمن از سفر خود به منطقه خلیج فارس شامل ریاض، ابوظبی، مسقط و لندن بیانیه‌ای را منتشر و تاکید کرد: مذاکرات لیندرکینگ در این سفر با طرف‌های مسؤول بر نیاز شدید به […]

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه خبری المیادین، وزارت خارجه آمریکا پس از بازگشت تیم لیندرکینگ، فرستاده ویژه این کشور به یمن از سفر خود به منطقه خلیج فارس شامل ریاض، ابوظبی، مسقط و لندن بیانیه‌ای را منتشر و تاکید کرد: مذاکرات لیندرکینگ در این سفر با طرف‌های مسؤول بر نیاز شدید به توقف درگیری‌ها و حفاظت از جان غیرنظامیان از جمله آمریکایی‌ها و کادر سازمان ملل که در صنعا بازداشت شده‌اند و نیز هماهنگی تلاش‌های همه طرف‌ها برای حمایت از روند مسالمت‌آمیز حل بحران در یمن با هدایت سازمان ملل متمرکز بودند.

طبق این بیانیه، فرستاده ویژه آمریکا به یمن در این سفر نگرانی عمیق واشنگتن از کمیودهای بودجه اقدامات انسانی را ابراز داشت به ویژه که نهادهای امدادرسان مجبور شده‌اند کمک‌رسانی‌های خود به یمنی‌ها را تا چند میلیون دلار کاهش دهند.

همچنین لیندرکینگ در گفتگوهای جداگانه‌ای که در ریاض، ابوظبی، دوبی و مسقط داشت، بر پایبندی آمریکا به حمایت از تلاش‌ها برای دفاع از اراضی و شهروندان آنها و هزاران شهروند آمریکایی ساکن منطقه تاکید کرد.

او در دیدار با احمد عوض بن مبارک، وزیر خارجه دولت مستعفی یمن در ریاض اظهار کرد: توقف فوری تنش در یمن در کنار اقداماتی که برای کاهش بحران‌های انسانی و اقتصادی در یمن انجام می‌شوند، از مهمترین اولویت‌های آمریکا هستند.

لیندرکینگ در توقفی که در لندن داشت، در یک نشست پنج‌جانبه با حضور نمایندگانی از عمان، عربستان، امارات و انگلیس و هانس گروندبرگ، فرستاده سازمان ملل به یمن برای بررسی راه‌های دستیابی به یک راه‌حل سیاسی پایدار برای بحران این کشور شرکت کرده و بر نگرانی دولت آمریکا بابت این بحران و پیامدهای بزرگ تنش نظامی اخیر در حق غیرنظامیان تاکید کرد.

این مسؤول سازمان ملل روز چهارشنبه سفر خود به کشورهای حوزه خلیج فارس و لندن را با هدف به حرکت درآوردن تلاش‌ها برای برقراری صلح با هماهنگی سازمان ملل آغاز کرده و روز جمعه نیز این سفر پایان یافت.

انتهای پیام

منبع