تنش‌ها در روابط میان آنکارا و واشنگتن تشدید شد
تنش‌ها در روابط میان آنکارا و واشنگتن تشدید شد

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، تنش‌ها در روابط میان آنکارا با واشنگتن پس از صدور حکم آزادی قاتل سرکنسول سابق آنکارا در لس آنجلس، شدت یافت. به گزارش آناتولی، «عبدالحمید گل» وزیر دادگستری ترکیه امروز جمعه با ارسال نامه‌ای به «ویلکنسون» جانشین همتای آمریکایی خود در رابطه با آزادی «ساسونیان» قاتل «کمال […]

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، تنش‌ها در روابط میان آنکارا با واشنگتن پس از صدور حکم آزادی قاتل سرکنسول سابق آنکارا در لس آنجلس، شدت یافت.

به گزارش آناتولی، «عبدالحمید گل» وزیر دادگستری ترکیه امروز جمعه با ارسال نامه‌ای به «ویلکنسون» جانشین همتای آمریکایی خود در رابطه با آزادی «ساسونیان» قاتل «کمال آریکان» سرکنسول وقت ترکیه در لس آنجلس اعلام کرد: این تصمیم کاملاً اشتباه است. حکم آزادی «ساسونیان» پیام بسیار اشتباهی برای افرادی است که اقدامات تروریستی را وسیله‌ای برای دستیابی به اهداف خود می‌دانند.

وزیر دادگستری ترکیه در این خصوص گفت: ایدئولوژی «ساسونیان» و آمران وی همچنان به عنوان تهدیدی برای جوامع محسوب می‌شود.

این درحالیست که دادگاه عالی لس آنجلس تصمیمی اتخاذ کرد که بر اساس آن راه را برای آزادی «هامپیگ ساسونیان» عامل ترور «کمال آریکان» سرکنسول سابق ترکیه در این شهر هموار می‌کند.

در همین رابطه، «گوین نیوزوم» فرماندار لس آنجلس نیز اعلام کرده که حکم مذبور به دادگاه تجدید نظر منتقل نخواهد شد.

گفتنی است که «کمال آریکان» سرکنسول ترکیه در لس آنجلس در ۲۸ ژانویه ۱۹۸۲ (۸ بهمن ۱۳۶۰) از سوی دو نفر به نام های «هامپیگ ساسونیان» و «کریکور سالیبا» ترور شده بود.