• امروز : سه شنبه - ۱۵ اسفند - ۱۴۰۲
  • برابر با : Tuesday - 5 March - 2024

تنظیم بازار بانسخه تکراری توزیع گوشت گرم و منجمد

  • ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۹
تنظیم بازار بانسخه تکراری توزیع گوشت گرم و منجمد

۳ هزار و ۳۰۰ تن مرغ تنظیم بازار در خراسان رضوی توزیع شد

مدیرکل پشتیبانی امور دام جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: سه هزار و ۳۰۰ تن مرغ منجمد در شهرستانهای استان طی یک ماه گذشته با هدف حمایت از مصرف کنندگان و تنظیم بازار توزیع شده است.
عادت علی‌نیا اظهار کرد: با توجه به پیش بینی کاهش تولید در فروردین ماه در پی افت میزان جوجه ریزی در اسفند پارسال، با تأمین و توزیع مرغ منجمد تلاش شد در هفته آخر فروردین تا نیمه اردیبهشت ماه سال جاری و زمان رفع مشکل کمبود مرغ گرم، از مردم و مصرف کنندگان حمایت شود.
مدیرکل پشتیبانی امور دام جهاد کشاورزی خراسان رضوی با اشاره به توزیع مرغ منجمد در خراسان رضوی، گفت: سه هزار و ۶۰۰ تن مرغ منجمد برای استان تأمین شده و به صورت میانگین روزانه ۱۵۰ تا ۲۰۰ تن در استان توزیع می‌شود.
وی اظهار کرد: مرغ منجمد با ۲ قیمت هر کیلوگرم ۴۳ و ۴۵ هزار تومانی عرضه می‌شود و توزیع مرغ منجمد از سردخانه‌های مشهد برای مصرف کننده به قیمت ۴۳ هزار تومان و از سردخانه دیگر شهرستانها با قیمت ۴۵ هزار تومان عرضه می‌شود.
مدیرکل پشتیبانی امور دام جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: سال گذشته مجموعاً ۶ هزار و ۴۰۰ تن مرغ منجمد در استان خراسان رضوی توزیع شده است که نسبت به سال قبل از آن ۲ برابر رشد را نشان می‌دهد.
مدیر نظارت و بازرسی محصولات سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی هم گفت: طی یک ماه تعداد ۱۸۹ پرونده برای مراکز عمده عرضه و خرده فروشی مرغ در بازار مشهد تشکیل شده که در مراحل رسیدگی قرار دارند.
ناصر شعربافیان اظهار کرد: طی یک ماه گذشته چهار میلیارد ریال ارزش تخلف پرونده‌های مرغداران در کلانشهر مشهد است.
مدیر نظارت و بازرسی محصولات سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی بیان کرد: طی این مدت هزار و ۵۰۰ بازرسی ویژه از مراکز عمده عرضه و خرده فروشی مرغ در بازار مشهد توسط این مجموعه انجام شده است.
وی ادامه داد: در این بازرسی‌ها و رسیدگی به موارد مربوط در نهایت طی یک ماه تعداد ۱۸۹ پرونده به ارزش تخلف چهار میلیارد ریال تشکیل شده که در مراحل رسیدگی قرار دارد.

افزایش توزیع مرغ گرم در بازارهای آذربایجان‌شرقی

رئیس جهاد کشاورزی آذربایجان‌شرقی از افزایش توزیع مرغ گرم در بازار استان خبر داد و گفت: روزانه ۲۹۰ تن مرغ در استان کشتار و توزیع می‌شود.
اکبر فتحی با بیان اینکه هیچ کمبودی در عرضه مرغ گرم وجود ندارد، میزان مصرف روزانه استان برای مرغ گرم را حدود ۲۸۰ الی ۳۰۰ تن ارزیابی کرد و افزود: روزانه حدود ۲۹۰ تن لاشه مرغ گرم کشتار شده در مراکز عرضه، توزیع می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: در مواقعی که مرغ گرم کمتر از نیاز روزانه استان توزیع شود، از طریق عرضه مرغ منجمد بازار را به تعادل می‌رسانیم و در ۱۰ روز گذشته نیز روزانه حدود ۲۰۰ تن مرغ منجمد وارد شبکه توزیع شده است و در این خصوص مشکلی نداشته‌ایم.

توزیع ۱۲۵ تن گوشت مرغ گرم و منجمد در لرستان
معاون سازمان جهاد کشاورزی لرستان از توزیع ۱۲۵ تن گوشت مرغ گرم و منجمد در بازار این استان خبر داد.
حسین میردریکوند از توزیع ۱۲۵ تن گوشت مرغ گرم و منجمد در لرستان خبر داد.
وی گفت: ۱۲۵ تن گوشت مرغ گرم منجمد در استان در راستای کنترل قیمت بازار مرغ توزیع شده است.
معاون سازمان جهاد کشاورزی لرستان، افزود: از این میزان ۶۵ تن گوشت مرغ گرم و ۶۰ تن گوشت مرغ منجمد بوده است.
میر دریکوند، گفت: شهروندان برای تهیه مرغ منجمد به فروشگاه‌های منتخب در شهرستان‌ها مراجعه و مرغ گرم یا منجمد مورد نیاز خود را تحویل بگیرند.

معاون استاندار لرستان نیز گفت: تا حدود ۱۰ روز پیش قیمت مرغ در لرستان ۶۳ هزار تومان بوده که با افزایش نرخ کشوری اکنون قیمت مرغ در استان ۶۸ هزار تومان است.
سیروس ابراهیمی اظهار داشت: بر اساس پیش بینی‌های انجام شده در استان که ممکن است اوایل سال جاری با گرانی گوشت مرغ مواجه شویم این موضوع به مرکز اعلام شد و در استان به اندازه مورد نیاز جوجه ریزی شد.
متن کامل این خبر را اینجا بخوانید.

قول رفع کمبود مرغ گرم در آذربایجان شرقی
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی میزان مصرف روزانه استان برای مرغ گرم را حدود ۲۸۰ تا ۳۰۰ تن عنوان کرد و افزود: هم اکنون کشتار مرغ در استان به همین میزان رسیده است.
فتحی ادامه داد: در مواقعی که مرغ گرم کمتر از نیاز روزانه استان توزیع شود، از طریق عرضه مرغ منجمد بازار را به تعادل می‌رسانیم و در ۱۰ روز گذشته نیز روزانه حدود ۲۰۰ تن مرغ منجمد وارد شبکه توزیع‌شده است و در این خصوص مشکلی نداشته‌ایم.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی افزود: با توجه به جوجه ریزی که در فروردین‌ماه صورت گرفته است در آینده نیز مشکلی از نظر عرضه مرغ نخواهیم داشت و میزان جوجه ریزی در حال حاضر، نسبت به مدت مشابه سال قبل، در وضعیت مناسبی قرار دارد.

نیاز سالانه کهگیلویه و بویراحمد به مرغ بسته بندی ۵۰ هزار تن است

رئیس جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: نیاز سالانه استان به مرغ بسته بندی کشتارگاهی ۵۰ هزار تن است و در این راستا افزایش کشتارگاه در دستور کار قرار دارد.
علی معتمدی پور افزود: کشتارگاه لیشتر قادر به تأمین مرغ مورد نیاز استان بوده و نیاز استان‌های همجوار را نیز تأمین می‌کند.
وی بیان داشت: این کشتارگاه با ظرفیت ذبح و بسته بندی روزانه شش هزار قطعه مرغ گوشتی تا شش ماه آینده با سرمایه گذاری یکهزار و ۳۰۰ میلیارد ریال به بهره برداری می‌رسد.
معتمدی پور تصریح کرد: این طرح در تکمیل زنجیره تولید پروتئین در استان اثر مهمی دارد.
همچنین مدیرکل دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: نظارت بر توزیع بازار مرغ به دامپزشکی استان واگذار شده است.
متن کامل را در اینجا بخوانید.

قطعه بندی مرغ در تهران ممنوع است / در بحث تأمین مشکلی نداریم! رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران قطعه بندی مرغ را تخلف دانست و گفت: در بحث تأمین مرغ مشکلی وجود ندارد و روز گذشته در سطح تهران به مقدار یک هزار و ۲۸۷ تُن مرغ توزیع شد.
جبرئیل برادری با بیان اینکه قطعه بندی مرغ در فروشگاه‌ها و مراکز عرضه تخلف است، اظهار داشت: قطعه‌بندی مرغ نباید انجام شود.
وی از گشت مشترک سازمان جهاد کشاورزی و اداره کل دامپزشکی استان تهران در این خصوص خبر داد و گفت: پس از شناسایی افراد متخلف، آن‌ها را جهت برخورد به تعزیرات معرفی می‌کنیم.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با بیان اینکه بازار مرغ در دست مدیریت است، گفت: در بحث تأمین مرغ گرم و منجمد به اندازه نیاز فروشگاه‌ها مشکلی وجود ندارد و در روز گذشته در سطح تهران به مقدار یک هزار و ۲۸۷ تن مرغ گرم و منجمد توزیع شده است و مشکلی در خصوص تأمین مرغ نداریم.

روزانه ۲۶ تن گوشت مرغ در ایلام توزیع می‌شود
رئیس سازمان جهاد کشاورزی ایلام گفت: هم اکنون، روزانه ۲۶ تن گوشت مرغ در بازار استان توزیع می‌شود.
آذرنوش عموزاده اظهار کرد: در سردخانه شرکت پشتیبانی به اندازه کافی مرغ منجمد ذخیره است که در صورت نیاز روانه بازار و توزیع خواهد شد.
وی در ادامه در خصوص توزیع گوشت مرغ کشتار روز نیز بیان کرد: روزانه ۲۶ تن گوشت مرغ به بازار مصرف عرضه می‌شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام همچنین با بیان اینکه قاچاق مرغ به سایر استان‌ها یکی از عوامل اصلی کمبود مرغ در بازار است، ادامه داد: با توجه به تفاوت قیمت سایر استان‌ها با استان ایلام انتظار می‌رود از خروج مرغ جلوگیری شود.

قیمت مرغ گرم در خراسان شمالی ۷۳ هزار تومان تعیین شد
در کارگروه تنظیم بازار استان قیمت مرغ گرم در خراسان شمالی ۷۳ هزار تومان با حضور استاندار مصوب شد.
در این نشست محمدرضا حسین نژاد استاندار خراسان شمالی تصویب این قیمت را تعادلی و در راستای حمایت از تولید کنندگان و هم مصرف کنندگان عنوان کرد.

لینک کوتاه : https://shoma-online.ir/?p=191632

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.