توجه نخبگان به مسائل گوناگون جامعه برای ما اهمیت دارد
توجه نخبگان به مسائل گوناگون جامعه برای ما اهمیت دارد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، روح الله دهقانی در ادامه سفرهای استانی خود به یزد رفت و بازدید از دستاوردهای شرکت های دانش بنیان و خلاق در پارک علم و فناوری استان، در نشست هم اندیشی با نخبگان یزدی حاضر شد و به گفتگو […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، روح الله دهقانی در ادامه سفرهای استانی خود به یزد رفت و بازدید از دستاوردهای شرکت های دانش بنیان و خلاق در پارک علم و فناوری استان، در نشست هم اندیشی با نخبگان یزدی حاضر شد و به گفتگو با آنها پرداخت.
رئیس بنیاد ملی نخبگان در این نشست گفت: هدف از برگزاری چنین برنامه هایی، شنیدن سخنان نخبگان فعال و موثر استان است که دیدار با نخبگان یزدی هم شیرین بود هم کارگشا و نکاتی پیرامون حوزه نخبگان و نیز مسائل کشور مطرح شد.
وی افزود: از بدو حضور در معاونت علمی و بنیاد ملی نخبگان همواره دیدگاه های موجود در حوزه توسعه بنیاد نخبگان و معاونت علمی را بامستعدان و نخبگان استان مطرح میکنم تا ان شالله بتوانیم با هم افزایی مسیر نخبگان را اعتلا ببخشیم.
دهقانی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص تبیین حکمرانی نخبگان گفت: بر این باوریم که معاونت علمی و بنیاد ملی نخبگان دو نهادند که باید توسط نخبگان، مدیریت و حکمرانی بشوند و این گونه نشست ها نیز در همین راستاست و در این دیدار نیز از مطالب بیان شده استفاده و برای حل مشکلات نخبگان و شرکت‌های دانش‌بنیان تلاش خواهیم کرد.
معاون علمی و فناوری رییس جمهور گفت: توجه نخبگان به مسائل گوناگون جامعه نیز برای ما دارای اهمیت بسیاری است وامیدواریم بتوانیم از نقطه نظرات آنها استفاده کنیم.
استان یزد پیشرو در زمینه نخبگی و پیشرفت
دکتر مفتاحی زاده رئیس بنیاد نخبگان استان یزد نیز در سخنانش به فعالیت ها و اقدامات این بنیاد در استان پرداخت و ابراز امیدواری کرد با همکاری و حضور نخبگان و حمایت معاون علمی و رییس بنیاد ملی نخبگان، استان یزد را به استان پیشرو در زمینه نخبگی و پیشرفت مبدل خواهیم کرد.
در ادامه این نشست نخبگان حاضر بخشی از دغدغه های خود را مطرح کردند که از آن جمله می توان به “برگزاری جشنواره منطقه ای اختراعات”، “راهکارهای اثرگذاری بیشتر نخبگان در جامعه”، “تامین شغل و مسکن نخبگان” اشاره کرد.