توریستی ترین کشورهای اوراسیایی کدام ها هستند؟
توریستی ترین کشورهای اوراسیایی کدام ها هستند؟

اوراسیا منطقه‌ای حدود 13 کشور را شامل می‌شود که در بین اروپا و آسیا قرار گرفته است.

اوراسیا منطقه‌ای حدود 13 کشور را شامل می‌شود که در بین اروپا و آسیا قرار گرفته است. بین اروپا و آسیا بدلیل وجود نداشتن مرز طبیعی به واسطه مرزبندی های تاریخی بخش‌هایی از این مرز اروپا و بخش‌هایی آسیا نام گرفت.

اوراسیا شامل چه کشورهایی می‌شود؟

کشورهایی که در منطقه اوراسیا قرار گرفته شامل کشورهای افغانستان، ارمنستان، آذربایجان، بلاروس، گرجستان، قزاقستان، قرقیزستان، مغولستان، جمهوری مولداوی، تاجیکستان، اوکراین و ازبکستان می‌شود. تعدادی از این کشورها در گذشته زیر سلطه شوروی بودند که بعد از فروپاشی حکومت شوروی به کشورهای کوچکتری تقسیم شد؛ اما بین این کشورها هم اکنون با زبان روسی پیوندی برقرار است.

توریستی ترین کشورها در منطقه اوراسیا کدام ها هستند؟

در گذشته کشور اوکراین توریستی ترین شهر اوراسیا بود اما با گذشت زمان و سرمایه گذاری کشورهای آذربایجان، گرجستان و ارمنستان در زمینه گردشگری کشورهایشان و قرارگیری در منطقه‌ای طبیعی با بناهای تاریخی بسیار باعث شده تا به توریستی ترین کشورهای اوراسیا تبدیل شوند.

زیباترین کشورها در منطقه اوراسیا که باید به آنها سفر کنید.

گرجستان

کشور گرجستان از کشورهای زیبا و کوچک آسیاست که زیبایی های طبیعی و مناطق تاریخی بسیاری دارد. کشور گرجستان از یک طرف به آسیای غربی و از سمت دیگر به اروپا و دریای سیاه می‌رسد و با ترکیه و روسیه هم مرز مشترک دارد. باتومی پایتخت گرجستان که یکی از شهرهای پرگردشگر اوراسیا است را میتوانید با کلیک بر روی لینک قیمت تور باتومی از قیمت تورهای سفر به آن مطلع شوید. 

اگر قصد سفر به گرجستان را دارید می‌توانید به تفلیس که پایتخت این کشور است سفر کنید. تفلیس پایتخت این کشور اصلی ترین مقصد گردشگران برای بازدید از گرجستان است که بسیاری از گردشگران به این شهر سفر می‌کنند. شهر باتومی شهری ساحلی است که برای بازدید از گرجستان می‌توانید با کلیک بر روی لینک قیمت تور گرجستان از قیمت تورهای سفر به این کشور مطلع شوید.

images 1670401788 1 - توریستی ترین کشورهای اوراسیایی کدام ها هستند؟

اوکراین از دیگر شهرهای توریستی اوراسیا

اوکراین کشوری بسیار زیباست که بسیار شبیه کشورهای اروپایی است و بسیاری از گردشگران سراسر دنیا برای دیدن جاذبه‌های گردشگری آن هر ساله به این کشور سفر می‌کنند. دو شهر زیبا و توریستی این کشور کریمه و لوهانسک است که می‌توانید برای دیدن آنها به اوکراین سفر کنید.

آذربایجان

آذربایجان بدلیل نزدیکی بیشتر به ایران از کشورهای مناسب برای سفر است که مقصدی ایده‌آل برای سفر به کشوری اوراسیایی محسوب می‌شود.در باکو سرمایه‌گذاری های زیادی انجام شده تا این شهر به یکی از شهرهای مناسب و توریستی برای سفر تبدیل شود. طبیعت بکر آذربایجان، سواحل دریای خزر که پیش روی باکو است و غذاهای بسیار لذیذی که در این کشور وجود دارد از مزیت‌های سفر به این شهر اوراسیایی است. تنوع آب و هوایی در فصل های مختلف از دیگر دلایلی است که سفر به باکو آذربایجان را جذاب کرده است.

ارمنستان کشوری دیگر برای سفر به اوراسیا

ارمنستان کشوری کوهستانی با کلیساهای دیدنی بسیار است که مناطق طبیعی بسیار با کوهستان‌های سرسبز، رودخانه و جنگل های بسیار دارد که با سفر به ایروان پایتخت ارمنستان می‌توانید به این کشور زیبا که جاذبه های دیدنی بسیار دارد سفر کنید.

بلاروس

بلاروس کشوری شبیه به اوکراین است اما بدلیل سال ها زیر یوق کومونیست ها بودن گردشگران زیادی ندارد.