تولد 800 فرزند دختر و پسر با حمایت از زوج‌های نابارور
تولد 800 فرزند دختر و پسر با حمایت از زوج‌های نابارور

به گزارش خبرنگار مهر، سید مصطفی سید هاشمی، معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام و رئیس هیأت مدیره بنیاد ۱۵ خرداد صبح سه شنبه در مراسم «آئین آغاز درمان ده هزار زوج نابارور و افتتاح سامانه جامع خدمات بنیاد ۱۵ خرداد» گفت: بسیار خرسندیم که اعلام کنیم تاکنون با حمایت بنیاد ۱۵ خرداد ۸۰۰ […]

به گزارش خبرنگار مهر، سید مصطفی سید هاشمی، معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام و رئیس هیأت مدیره بنیاد ۱۵ خرداد صبح سه شنبه در مراسم «آئین آغاز درمان ده هزار زوج نابارور و افتتاح سامانه جامع خدمات بنیاد ۱۵ خرداد» گفت: بسیار خرسندیم که اعلام کنیم تاکنون با حمایت بنیاد ۱۵ خرداد ۸۰۰ فرزند دختر و پسر در خانواده‌هایی که بیش از ده سال چشم انتظار فرزند بوده‌اند به دنیا آمده اند.

معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام افزود: تاکنون این پروژه توسط بنیاد برکت پیش می‌رفت و از امروز این وظیفه به بنیاد ۱۵ خرداد واگذار شده است.

وی اظهار کرد: طبق تعاریف جمعیتی کشوری برتری دارد که جمعیتی متناسب و نوآور داشته باشد چراکه با رشد جمعیت استعدادها و نبوغ افراد رشد خواهد کرد.

سید هاشمی عنوان کرد: در حال حاضر سه میلیون زوج نابارور داریم که به دلایل مختلف از داشتن فرزند محروم‌اند که بنیاد ۱۵ خرداد با حمایت از ده هزار از این زوج‌ها تلاش کرده است تا راه‌حلی برای این مشکلات بیابد.

وی با اشاره به حمایت و تسهیلات بلاعوض به زوج‌های نابارور خاطرنشان کرد: در حال حاضر بنیاد ۱۵ خرداد به خانواده‌های دارای فرزند به مادر تسهیلات یک میلیون تومانی بلاعوض و به پدر تسهیلات ده میلیون تومانی برای تأمین لوازم فرزندان اعطا خواهد کرد.

معاون هماهنگی ستاد اجرای فرمان امام با بیان اینکه ۱۴ درصد کسانی که متولد دهه ۱۳۶۰ هستند ازدواج نکردند، گفت: سه مسئله مالی، مهاجرت از کشور و اشتعال دلیل عدم ازدواج آن‌ها است.

در پایان این مراسم از سامانه جامع خدمات بنیاد ۱۵ خرداد رونمایی شد.