تکذیب شایعاتی درباره انتخاب سرمربی تیم ملی/تحلیل‌ها از سفر بایدن/ساماندهی بازارمسکن در دستورکار
تکذیب شایعاتی درباره انتخاب سرمربی تیم ملی/تحلیل‌ها از سفر بایدن/ساماندهی بازارمسکن در دستورکار

به گزارش ایسنا، تکذیب شایعاتی مبنی بر توصیه رهبری درباره انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال از جمله اخبارمورد توجه مخاطبان بود. در پی برخی گمانه‌زنی‌ها مبنی بر تمایل رهبر انقلاب اسلامی برای به‌کارگیری مربی داخلی برای تیم ملی فوتبال کشورمان در مسابقات جام جهانی قطر خبرنگار ایسنا کسب اطلاع کرد که حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در […]

به گزارش ایسنا، تکذیب شایعاتی مبنی بر توصیه رهبری درباره انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال از جمله اخبارمورد توجه مخاطبان بود.

در پی برخی گمانه‌زنی‌ها مبنی بر تمایل رهبر انقلاب اسلامی برای به‌کارگیری مربی داخلی برای تیم ملی فوتبال کشورمان در مسابقات جام جهانی قطر خبرنگار ایسنا کسب اطلاع کرد که حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این زمینه توصیه یا رهنمود جدیدی نداشته‌اند.

لازم به ذکر است که این گمانه‌زنی‌ها ناشی از بازنشر بیانات ۳ سال قبل ایشان در دیدار اعضای تیم ملی والیبال جوانان بوده است.

برگزاری اولین نشست رسانه ای ناصر کنعانی سخنگوی جدید وزارت امور خارجه از دیگر اخبار پرمخاطب امروز بود.

کنعانی در بخشی از این نشست با تاکید بر اینکه ایران به روند مذاکرات پایبند است، اظهار کرد: مذاکرات به روال گذشته از طریق تبادل پیام چه در سطح گفت وگوهای وزیر خارجه با آقای بورل و چه در سطح رایزنی های آقای باقری با آقای مورا در جریان است و نحوه جمع بندی در خصوص ادامه مذاکرات و همچنین تعیین مکان و زمان مذاکرات در رایزنی ها بین طرفین در حال انجام است و گمان می کنم زمان و مکان مذاکرات به زودی تعیین شود.

جو بایدن” رئیس جمهور دموکرات آمریکا در اولین سفر خود به غرب آسیا قرار است در روز چهارشنبه ۲۲ تیرماه با ورود به فلسطین اشغالی و دیدار با مقام‌های رژیم صهیونیستی و سپس تشکیلات خودگردان، عصر روز جمعه راهی عربستان شود.

در مورد اهداف سیاسی سفر جو بایدن به اراضی اشغالی، سفر او به عربستان و شرکتش در اجلاس جده از سوی رسانه ها و کارشناسان تحلیل های مختلف مطرحی شده چنان که عده‌ای معتقد که  این سفر، یک سفر عادی نیست و باید در آینده نزدیک منتظر نتایج سیاسی و امنیتی این سفر و تاثیرات منطقه‌ای و حتی بین‌المللی آن باشیم.

مقامات رژیم صهیونیستی هم مدعی شدند، سفر بایدن به فلسطین اشغالی با انتشار بیانیه‌ای مشترک با رژیم صهیونیستی همراه خواهد بود که در آن مواضع مشترک دو طرف در قبال برنامه هسته‌ای ایران مطرح خواهد شد.

سیدجلال ساداتیان کارشناس مسایل بین‌الملل در تحلیلی درباره سفر جو بایدن به سرزمین‌های اشغالی و عربستان سعودی می گوید: وقتی آمریکا نتوانست از عهده تامین انرژی اروپا در مقابله با روسیه برآید، سعی کرد ایران را وارد بازار انرژی کند، اما هنوز در احیای برجام ناتوان است از این رو به این سمت آمد که دل عربستان را در این کارزار به دست آورد و او را از روسیه دور کنند؛ به نوعی آمریکا دنبال این است که گرمای روابط روسیه و عربستان را کاهش دهد.

معاون وزیر امور خارجه آمریکا هم در یک کنفرانس خبری به سوالی درباره برنامه هسته‌ای ایران پاسخ داده و بر اهمیت توافق هسته‌ای در زمینه نظارت بر برنامه هسته‌ای ایران تاکید کرده است.

بانی دنیس جنکینز با بیان اینکه دولت بایدن به دنبال بازگشت به اجرایی کردن کامل برجام است، تاکید کرده است که ما عقیده داریم فعالیت‌های هسته‌ای ایران باید توسط آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، سرسختانه محدود و تماما بر آن نظاره شود. بنابراین، ما همچنان روی این موضوع کار می‌کنیم.  برجام هنوز برای ما ارزش دارد و آن را مهم‌ترین راه دست‌یافتن به موفقیت در تلاش برای جلوگیری از تولید یک سلاح هسته‌ای توسط ایران می‌دانیم.

در جلسه امروز هیات دولت نیز آیت الله سید ابراهیم رئیسی با اشاره به تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران اظهار داشت: آمریکایی‌ها بارها گفته‌اند فشاری که به ملت ایران تحمیل کردند بی‌سابقه و حداکثری بوده اما سخنگوی وزارت خارجه این کشور رسماً اعلام کرد این فشارها به هیچ‌وجه کارساز نبوده و مفتضحانه شکست خورده است.

رئیس جمهور بیان اینکه جمهوری اسلامی از مواضع به‌حق و منطقی خود عقب‌نشینی نمی‌کند، به آمریکایی‌ها توصیه کرد که به‌جای تکرار تجربه شکست‌خورده فشار حداکثری به ملت ایران، واقعیت‌ها را ببینند و از گذشته درس عبرت بگیرند.

اخبار دیگر با محوریت برجام را می توانید در لینک های زیر دنبال کنید.

آمریکا در احیای برجام دچار تناقض است/ سفر بایدن برای ایجاد ائتلاف علیه ایران است

توافق هسته‌ای همچنان بهترین راه است

ایران در طول مذاکرات ابتکارات و انعطاف‌های مهمی را ارائه کرد

پنجره احیای برجام در حال بسته‌شدن است

***

تاکید نائب رئیس مجلس شورای اسلامی بر آزادی هر چه سریعتر حمید نوری از سوی دولت سوئد هم از خبرهای پربازدید بود.

علی نیکزاد در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی از دولت سوئد می خواهد ضمن جلوگیری از ادامه نقض های صورت گرفته و پاسخگو نمودن عوامل آن در رابطه با حمید نوری، هرچه سریع‌تر وی را آزاد و به جبران خسارات معنوی و مادی وارده به ایشان مبادرت کند.

در حاشیه جلسه امروز هیات دولت هم علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت از تصویب بسته پیشنهادی وزارت راه برای ساماندهی بازار مسکن و اجاره‌بهای این بازار در هیئت وزیران خبر داد و افزود: برای موجرانی که همراهی بیشتری با مستأجران در نرخ اجاره‌بها یا تمدیدات خودشان داشته باشند، مشوق‌هایی در نظر گرفته شده که وزارت اقتصاد با همکاری وزارت راه در نظر بگیرند.

جزییات بسته پیشنهادی ساماندهی بازار مسکن و اجاره بها مصوب هیات دولت را نیز می توانید در این لینک بخوانید.

* گزارش کامل ایسنا از جلسه علنی امروز (چهار شنبه) بیست و دوم تیر ماه ۱۴۰۱ مجلس شورای اسلامی را می توانید در اینجا بخوانید.

*همچنین گزارش کامل ایسنا از گفت وگوی های خبرنگاران با اعضای هیات وزیران در حاشیه جلسه هیات دولت را نیز می توانید اینجا بخوانید.

انتهای پیام

منبع