تکنیک های پیش بینی قیمت میلگرد آذر امین در بازار آهن
تکنیک های پیش بینی قیمت میلگرد آذر امین در بازار آهن

پیش بینی قیمت میلگرد به خصوص قیمت میلگرد آذر امین می تواند برای بسیاری از فعالان حوزه آهن که به صورت روزانه محصولات مورد مورد نظر خود را خریداری می کنند بسیار مهم و اساسی باشد. بسیاری از فعالان و خریداران تلاش کرده اند با استفاده از یک سری تکنیک، پیش بینی قیمت میلگرد آذر […]

پیش بینی قیمت میلگرد به خصوص قیمت میلگرد آذر امین می تواند برای بسیاری از فعالان حوزه آهن که به صورت روزانه محصولات مورد مورد نظر خود را خریداری می کنند بسیار مهم و اساسی باشد. بسیاری از فعالان و خریداران تلاش کرده اند با استفاده از یک سری تکنیک، پیش بینی قیمت میلگرد آذر امین و دیگر میلگرد را امکان پذیر سازند. اما این تکنیک ها چه مواردی هستند؟ چطور می شود از این تکنیک ها استفاده کرد؟ آیا این تکنیک ها واقعا کارآمد هستند؟ در این محتوا تمامی این موارد را بررسی خواهیم کرد.

نوسانات قیمتی میلگرد آذر امین در بازار فولاد

میلگرد آذر امین از جمله تولیدات کارخانه صنایع آذر فولاد امین است که بر اساس آنالیز A2 و A3 و در سایزبندی 8 الی 32 تولید و روانه بازار می گردد. میلگرد آذر فولاد امین به دلیل کیفیت بالا و همچنین آنالیزهای مختلف تولید، در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد. اما در چند ماه اخیر قیمت میلگرد آذر امین نوسانات متعددی را پشت سر بگذارد به گونه ای که در تیرماه سال جاریقیمت میلگرد آذر امین توانست رکورد بزند و با قیمت 17900 تومان به فروش برسد. اما این روند صعودی ادامه دار نبود و و طی ماه های بعد روند به شدت نزولی را طی کرد و به قیمت 15600 تومان رسید. نمودار قیمتی این میلگرد همچنان نا به سامان بود و این رشد ناگهانی و افت های شدید همراه با تنش های بازار ادامه دار بود و توانست نمودار قیمت میلگرد آذر امین را به صورت سینوسی درآورد.

البته این نمودار برای پر فروش ترین سایز میلگرد آذر امین یعنی سایز 14 بود و اما این روند برای سایزهای همچون سایزهای 8 تا 32 این میلگرد پا برجا بود.

image002 2 - تکنیک های پیش بینی قیمت میلگرد آذر امین در بازار آهن

تکنیک های پیش بینی قیمت میلگرد

برای داشتن یک پیش بینی قوی می بایست در ابتدا اطلاعات دقیق و تخصص در مورد این حوزه داشته باشید تا بتوانید تشخیص دهید هر عاملی چطور و کی می تواند بر قیمت ها تاثیر بگذارد. برای داشتن چنین بینشی باید سال ها در این حوزه فعالیت داشته باشید، عامل ها را بشناسید و سپس بر اساس رخدادها و جو حاکم بر بازار ، بتوانید برای قیمت میلگرد پیش بینی دقیقی داشته باشید. اما حال سوال این است باید به چه مواردی دقت داشت؟ تکنیک های مورد استفاده چه مواردی هستند؟

·         بررسی مداوم اخبار

در برخی از شرایط ممکن است اتفاقاتی رخ دهد که خارج از پیش بینی ماست، از این رو می بایست به صورت لحظه به لحظه جدیدترین خبرها و رخدادهای مهم و تاثیر گذار داخلی و خارجی را رصد نمود.

·         بررسی نمودارهای تخصصی

برخی از دیتاها ممکن هستند به صورت داده برای خواننده قابل هضم نباشد، از این رو نمودارها می توانند نقش موثری در این روند داشته باشند. به عنوان مثال بررسی روند نوسانات قیمت میلگرد آذر امین در بازه زمانی مشخص همراه با رخدادهای اتفاق افتاده می تواند بر تخمین و پیش بینی ها موثر باشند.

·         تحلیل تخصصی داده ها

تحلیل یکی از قدرت های هر حوزه ای می باشد تا بدین ترتیب بتوان ضعف و قوت هر بخش را به صورت جدی بررسی نمود. تحلیل باعث می شود در هر مورد دقت تر باشید و بدانید در چه زمانی و چطور باید خرید و یا فروش را انجام داد. تحلیل تکنیکال و فاندامنتال دو روش تحلیل اساسی و کاربردی هستند که امروزه توانسته در حوزه آهن به خوبی جوابگو باشند.

·         گفتگو با متخصصان

 متخصصان حوزه آهن به طور قطع می دانند چه زمانی بهترین زمان خرید است. این کارشناسان در بطن بازار هستند و به صورت لحظه ای و مکررا بازار تحت رصد قرار می دهند. از این رو صحبت با یک کارشناس می تواند گره گشای بسیاری از مشکلات در زمان خرید باشد.

تمامی این موارد به خودی خود و تنها نمی توانند مشکلی را حل کنند، شما باید با در نظر گرفتن تمام این موارد دست به پیش بینی بزنید و یا پیش بینی انجام شده را بررسی نماید چرا که ممکن است در نهایت تمامی این ها اشتباه از آب درآید.

اما حال سوال اینجاست که آیا این روند نوسانات قیمتی میلگرد آذر امین قابل پیش بینی بود؟

پیش بینی قیمتی میلگرد؛ امکان پذیر یا نشدنی؟

 پیش بینی اصولا فرآیندی است که به واسطه استفاده از یکسری اطلاعات، روند و نمودارها انجام می گیرد و با این حال نمی توان گفت حتما قطعی است و اتفاق می افتد. پیش بینی ها نیز در بازار آهن به دلیل وجود متغیرهای متعدد و اثر گذار، به صورت دقیق رخ نمی دهد. اما باید دانست که این بازار نیز همانند بازار های مالی دیگر که حجم مالی زیادی در حال جابجایی است می تواند برای خریداران هم سود به همراه داشته باشد و هم زیان؛ بنابراین نمی تواند بدون داشتن اطلاعات تخصص و با استفاده از کارشناس خبره این حوزه دل به دریا زد و تنها با تکیه بر پیش بینی های انجام شده دست به خرید زد.

اما سوال اینجاست که اصلا امکان پیش بینی در بازار فولاد وجود دارد؟! در پاسخ باید گفت امکان پیش بینی این بازار همانند بازارهای دیگر امکان پذیر است اما تفاوتی که این بازار با دیگر بازارها دارد این است که نوسانات قیمتی آن به صورت روزانه و حتی لحظه ای است. در این صورت نمی توان گفت در لحظه پیش بینی صورت گرفته نقض نمی شود.

با این حال اگر برای خرید میلگرد آذر امین دچار تزلزل هستید و نیاز دارید حتما پیش بینی از این بازار پر تلاطم داشته باشید، پیشنهاد می کنیم سراغ افراد خبره این حوزه بروید تا بر اساس داده های واقعی و اطلاعاتی که از این بازار دارند، شما را در این زمینه یاری رسانند. سایتhttps://ahanmelal.com/ علاوه بر ارائه مشاوه رایگان، می تواند با ارائه اطلاعات دقیق شما را در زمینه خرید آهن آلات به خصوص میلگرد  و همچنین بهترین زمان خرید یاری کنند. مخاطبین بسیاری در حال حاضر از این سایت استفاده می کنند.

عوامل موثر بر نقض و یا درستی پیش بینی های صورت گرفته

با توجه به این که بازار آهن و فولاد سابقه طولانی دارد، فعالان حاضر در این بازار همواره به صورت روزانه خرید انجام می دهند. دلیل این کار آن ها هم وجود نوسانات متعدد در طول روز است. اگر از این افراد در مورد پیش بینی های صورت گرفته سوال کنید، در می یابید که احتمال رخ دادن این پیش بینی ها 50 درصد است. چرا که بازار فولاد از جمله بازارهایی است که تحت تاثیر عوامل گوناگونی است که نه تنها در داخل کشور بلکه در خارج از کشور رخ می دهد و اثر گذاری آن ها به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم خواهد بود.  بنابراین اگر پیش بینی هم وجود داشته باشد، می بایست این احتمال را در نظر داشت که ممکن است اتفاقی رخ دهد که این پیش بینی درست از آب در نیاید. اما چه عواملی می توانند بر بازار اثر داشته باشند که پیش بینی های صورت گرفته را نقض کنند؟

در پاسخ به این سوال می توان موارد زیر را یک به یک بر شمرد.

·         قیمت ارز به خصوص دلار: این یکی مهم ترین و اصلی ترین عامل وجود نوسانات لحظه ای در بازار فولاد به خصوص در تخمین قیمت میلگرد است. این عامل می تواند چنان بازار فولاد را در لحظه تغییر دهد که کارخانه مجبور می شود در طی روز چند مرتبه اعلام قیمت کند. چرا که کارخانه برای تهیه مواد اولیه مورد نیاز خود برای تولید میلگرد، به ارز نیاز دارد تا برخی از این مواد را از خارج وارد کند.

·         بودجه اختصاص یافته برای بخش عمران در لایحه بودجه: این مورد نیز می تواند جلوی بسیاری از نوسانات را بگیرد و قیمت میلگرد روند نسبتا ثابتی را در سال طی کند بدون آنکه نگرانی بابت تغییرات ناگهانی برای این حوزه وجود داشته باشد.

·         رخدادهای سیاسی و اقتصادی: این عامل نیز می تواند بر قیمت ها تاثیر بگذارد. به گونه ای اگر به نمودار قیمت میلگردها نگاهی داشته باشید خواهید دید، در همین سال جاری، به خاطر نشست های متعدد برجام که در اروپا رخ داد، چطور قیمت ها روند ثابتی را طی کرد و پس از آن که اتفاقات زیادی رخ داد، قیمت ها ناگهان شیب زیادی به خود گرفتند.

image003 - تکنیک های پیش بینی قیمت میلگرد آذر امین در بازار آهن

 اهمیت دسترسی به یک پیش بینی دقیق در بازار فولاد

اهمیت پیش بینی بازار فولاد و قیمت محصولات فولاد بر کسی پوشیده نیست. بسیاری از افرادی که در این حوزه فعال هستند به صورت مداوم در حال خرید و فروش و یا استفاده از این محصولات در پروژه های خود هستند، نیاز دارند در بهترین زمان و با بهترین قیمت خرید خود را انجام دهند. به همین خاطر دسترسی و مشاهده قیمت آنلاین میلگرد می تواند علاوه بر آگاهی از قیمت ها، خرید به صرفه را نیز داشته باشید. البته نیاز است در این بین حتما با کارشناس حرفه این بازار صحبت داشته باشید.