• امروز : سه شنبه - ۵ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : Tuesday - 25 June - 2024

تکواندو ایران با همدلی از بحران کرونا سربلند بیرون آمد

  • ۰۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۵
تکواندو ایران با همدلی از بحران کرونا سربلند بیرون آمد

به گزارش خبرنگار مهر، سیدمحمد پولادگر در گفت‌وگو با روابط عمومی فدراسیون تکواندو در خصوص عملکرد فدراسیون در سال ۱۳۹۹ گفت: با وجود همه‌گیری کرونا، محدودیت‌ها و شرایط خاصی که وجود دارد. خدا را شکر قلب تکواندو ایران همچنان منظم در حال تپیدن است. شاید تلخ‌ترین اتفاق کرونا تعطیلی باشگاه‌ها و رویدادهای ورزشی بود اما تکواندو ایران به برکت همدلی و وفاق و عنایت خداوند حکیم توانست از بحران کرونا سربلند بیرون آید و از آن مهم‌تر با کسب رتبه برترین فدراسیون در جهان توانایی خود را بر جهانیان ثابت کند.

با شعار تکواندو تعطیل نیست بحران را مدیریت کردیم

وی افزود: با شعار تکواندو تعطیل نیست برنامه‌ریزی هدفمندی انجام و موفق شدیم بحران کرونا را مدیریت و رکورد برگزاری ۲۴ دوره آزمون ارتقا کمربند را با حضور ۳۸۴۰۷ تکواندوکار ثبت کنیم. دوره‌های هماهنگی مربیان و داوران با شرکت ۹۸۱۱ نفر و ۸۹ دوره آموزش مربیگری و داوری هم با حضور ۲۸۵۵ نفر پیگیری شد. در سال گذشته مجموعاً ۱۳ هزار و ۷۵۸ نفر تحت آموزش‌های تخصصی فدراسیون قرار گرفتند. همچنین در راستای سیاست‌ها و مأموریت فدراسیون اقدام به برگزاری همایش علمی‌تخصصی تکواندو با بیش از ۱۱۰ مقاله علمی پژوهشی داخلی و خارجی برای اولین بار به صورت غیرحضوری کردیم.

تعویق المپیک توکیو شوک بزرگی بود

رئیس فدراسیون تکواندو ادامه داد: تعویق بازی‌های المپیک توکیو شوک بزرگی برای همه ورزشکاران بود و تکواندوکاران هم از این قاعده مستثنی نیستند چرا که بچه‌ها در مسیر آماده سازی به یک‌باره متوقف شدند. از تعویق و لغو اردوها لطمه دیدیم اما شرایط برای همه کشورها یکسان است و چاره‌ای جز پذیرش نداریم. خدا را شکر با پیگیری توانستیم جواز آغاز اردوهای تیم‌ملی را از شهریورماه بگیریم و همین موضوع باعث ایجاد انگیزه دوچندان میان ملی پوشان شد. قبل از اخذ مجوز، تمرینات از طریق شبکه‌های مجازی زیر نظر کادر فنی پیگیری می‌شد.

از سرمایه‌هایمان محافظت می‌کنیم

پولادگر گفت: تلاش خود را می‌کنیم تا از این سرمایه‌های ملی محافظت کنیم و امیدوارم این جوانان با غیرت که زندگی خود را در این راه گذاشته‌اند بتوانند بهترین نتیجه را در بزرگ‌ترین رویداد ورزشی جهان کسب کنند. حفظ شرایط فیزیکی با توجه به حضور دو تکواندوکار در اوزان پایین و همچنین آمادگی روحی از سختی‌های مسیراست که برای حضوری موفق در المپیک توکیو بایستی این مشکلات را پشت سر بگذاریم.

ایران و میزبانی ۵ رویداد مهم بین المللی

وی اظهار کرد: سال ۲۰۲۰ میزبانی سومین دوره مسابقات آزاد آسیایی و دهمین دوره رقابت‌های تکواندو جام باشگاه‌های آسیا را گرفتیم ولی با توجه به شیوع این ویروس منحوس نتوانستیم مسابقات را برگزار کنیم که انشاءالله بعد از بازی‌های المپیک در صورت مهیا بودن شرایط این مهم اتفاق می‌افتد. به لطف خدا جواز میزبانی پنجمین دوره مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی در آسیا، چهارمین دوره رقابت‌های آزاد آسیایی و یازدهمین دوره جام باشگاه‌های آسیا را نیز به دست آوردیم که این مسابقات را در سال ۲۰۲۲ برگزار می‌کنیم.

حضور در رقابت‌های بین‌المللی را از دست ندادیم

پولادگر خاطرنشان کرد: در رقابت‌های پومسه آنلاین قهرمانی جهان و آسیا، دانش‌آموزی و ناشنوایان شرکت کردیم که خدا را شکر با وجود شرایط خاص موجود نتایج خوبی حاصل شد. اسفندماه هم تیم‌ملی مردان و زنان در تورنمنت‌های صوفیه و ترکیه حضور پیدا کرده و بعد از دوری طولانی از شی اپ‌چانگ عملکرد قابل قبولی را شاهد بودیم. رقابت‌های کسب سهمیه المپیک و پارالمپیک قاره آسیا اردیبهشت‌ماه برگزار خواهد شد که دختران تکواندو و پاراتکواندو در این دو رویداد شرکت خواهند کرد. امیدوارم بتوانند از این فرصت به خوبی استفاده کنند. بعد از آن رقابت‌های قهرمانی آسیا، بازی‌های المپیک، قهرمانی جهان و گرندپری را در پیش داریم که برای حضوری موفق در این رویدادها برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفته است.

چراغ لیگ را روشن نگه داشتیم

وی یادآور شد: لیگ تکواندو نیز در این سال با شرایطی متفاوت و به صورت متمرکز انجام شد که خدا را شکر با موفقیت همراه بود و باعث ایجاد پویایی و انگیزه میان تکواندوکاران شد. لیگ‌های پومسه و کیوروگی نوجوانان و بزرگسالان را با حضور بیش از ۲۰۰۰ ورزشکار دختر و پسر با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار کردیم. رقابت‌های متعدد غیر حضوری از جمله قهرمانی کشور پومسه و چالش‌های رقابتی نیز با حضور بیش از ۵۰۰۰ تکواندوکار برگزار شد.

مشارکت ویژه خانواده تکواندو در پویش دست‌های خدایی

رئیس فدراسیون تکواندو با بیان اینکه در شرایط خاصی به سر می‌بریم و باید به فکر یکدیگر باشیم خاطرنشان کرد: ستاد رزمایش همدلی در فدراسیون تحت عنوان پویش دست‌های خدایی از ابتدای اردیبهشت ماه کار خود را آغاز کرد و ۲۰ استان به صورت فعال در این رزمایش شرکت کردند. با اجرای این طرح ۷۰۰ میلیون تومان جمع آوری و در قالب بسته‌های معیشتی تقدیم خانواده‌های تکواندوکار و همینطور سایر خانواده‌های آسیب دیده در سراسر کشور شد. مسابقات غیرحضوری پومسه هم که تحت عنوان “جام بزرگ مهربانی” برگزار شد از استقبال بسیار خوبی برخوردار بود و عوائد حاصله از آن برای پویش کمک‌های مومنانه صرف شد.

اپلیکیشن تخصصی تکواندو با هدف ارائه خدمات سریع‌تر

پولادگر افزود: اپلیکیشن تخصصی تکواندو با هدف ارائه خدمات سریع‌تر، راحت‌تر و گسترده‌تر و ارتقای کیفیت به جامعه تکواندو طراحی و رونمایی شد. تلاش ما این است که این اپلیکیشن تمام نیازهای خانواده تکواندو را در زمینه‌های آموزش، اخبار، اطلاعات و … برطرف کند و یک قدم رو به جلو برداریم.

انتخاب به عنوان برترین فدراسیون جهان، موفقیتی ملی است

وی یادآور شد: کسب عنوان برترین فدراسیون جهان از سوی فدراسیون جهانی افتخار ارزشمندی است که می‌توان گفت برای مدیریت ورزش ایران در دوران بعد از انقلاب رقم خورد و این نکته بسیار مهمی است؛ به ویژه اینکه این افتخار زمانی به دست آمد که ورزش جهان به واسطه شیوع ویروس منحوس کرونا کاملاً زمین‌گیر شده بود. بدون تردید موفقیت‌های تکواندو ثمره تلاش و همت شبانه‌روزی خانواده بزرگ تکواندو است. من معتقدم هم‌صدایی و همراهی خانواده بزرگ تکواندو کشور مهم‌ترین عامل در کسب این افتخارات است. وقتی چنین موفقیتی در گستره جهانی به دست می‌آید، حاصل تلاش همگانی است و مربوط به یک یا چند نفر نیست.

موفقیت‌های تکواندو حاصل همدلی تمام خانواده است

رئیس فدراسیون تکواندو در پایان گفت: آرزوی سلامتی و تندرستی برای همه مردم جهان دارم و امیدوارم هرچه زودتر ویروس منحوس کرونا ریشه کن شود تا همگی بتوانند با آرامش خاطر در کنار یکدیگر باشند. از مردم می‌خواهم در این روزهای ابتدایی سال برای تمامی ورزشکاران که در این روزهای سخت تلاش می‌کنند دعا کنند تا انشاءالله بهترین نتیجه را در بازی‌های المپیک توکیو به دست آوریم.

لینک کوتاه : https://shoma-online.ir/?p=6061

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.