• امروز : چهارشنبه - ۳ مرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Wednesday - 24 July - 2024

جشنواره ونیز فیلم‌هایش را معرفی کرد/ از فینچر تا پولانسکی

  • ۰۳ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۹
جشنواره ونیز فیلم‌هایش را معرفی کرد/ از فینچر تا پولانسکی

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسکرین دیلی، ترکیب هشتادمین جشنواره بین المللی فیلم ونیز که از ۳۰ آگوست تا ۹ سپتامبر (۸ تا ۱۸ شهریور) برگزار می‌شود، توسط رئیس جشنواره روبرتو سیکوتو و مدیر هنری آن آلبرتو باربرا اعلام شد.
در کنفرانس مطبوعاتی این رویداد که به صورت زنده پخش شد، اسامی فیلم‌های حاضر در بخش‌های رقابت اصلی، افق‌ها، خارج از رقابت و … اعلام شد. فیلم‌های هفته منتقدان ونیز دیروز اعلام شد.
در حالی که امسال قرار بود «چالشگران» ساخته لوکا گوادانینو جشنواره را افتتاح کند اما به دلیل اعتصاب بازیگران توسط کمپانی سازنده MGM کنار گذاشته شد و «فرمانده» ادواردو دی آنجلیس توسط جشنواره، جایگزین آن شد.
فیلم پایانی امسال نیز «جامعه برف» ساخته جی ای بایونا به زبان اسپانیایی و محصولی از نتفلیکس است.
امسال دمین شازل ریاست هیات داوران مسابقه را بر عهده دارد و جین کمپیون، میا هانسن-لوو، لورا پویتراس، مارتین مک دونا، صالح باکری، گابریله ماینتی، سانتیاگو میتره و شو چی اعضای گروه داوران هستند.
بخش رقابتی:
«فرمانده» (فیلم افتتاحیه) ساخته ادواردو دی آنجلیس
«سرزمین موعود» ساخته نیکولای آرسل
«داگمن» به کارگردانی لوک بسون
«لا بته» به کارگردانی برتراند بونلو
«خارج از فصل» به کارگردانی استفان بریزه
«آنئا» به کارگردانی پیترو کاستلیتو
«استاد موسیقی» به کارگردانی بردلی کوپر
«پریسیلا» به کارگردانی سوفیا کاپولا
«بالاخره سحر» به کارگردانی ساوریو کوستانزو
«لوبو» به کارگردانی جورجیو دیرتی
«اصل و نسب» به کارگردانی آوا دوورنی
«قاتل ها» به کارگردانی دیوید فینچر
«حافظه» به کارگردانی میشل فرانکو
«من کاپیتان» به کارگردانی ماتئو گارونه
«شیطان وجود ندارد» به کارگردانی ریوسکه هاماگوچی
«مرز سبز» به کارگردانی آگنیسکا هلند
«نظریه همه چیز» به کارگردانی تیم کروگر
«چیزهای ضعیف» به کارگردانی یورگوس لانتیموس
«شمردن» به کارگردانی پابلو لارین
«فِراری» به کارگردانی مایکل مان
«آداجیو» به کارگردانی استفانو سولیما
«زنی از» به کارگردانی مالگورستا سوموسکا، میکال انگلرت
«هالی» به کارگردانی فاین تروچ
بخش خارج از رقابت – داستانی
«جامعه برف» (فیلم پایانی) به کارگردانی جی‌آی بایونا
«کودتای شانس» به کارگردانی وودی آلن
«داستان شگفت انگیز هنری شوگر» به کارگردانی وس اندرسون
«توبه کننده» به کارگردانی لوکا باربارسکی
«نظم زمان» به کارگردانی لیلیانا کاوانی
«زندگی کردن» به کارگردانی آلیکس دلاپورت
«به بهشت خوش آمدی» به کارگردانی لئوناردو دی کوستانزو
«دااااالی!» به کارگردانی کوئنتین دوپیو
«دادگاه شورش کین» به کارگردانی ویلیام فریدکین
«ساخت از» به کارگردان سدریک کان
«آگروDr۱ft » به کارگردانی هارمونی کورین
«هیتمن» به کارگردانی ریچارد لینکلیتر
«قصر» به کارگردانی رومن پولانسکی
«پلنگ برفی» به کارگردانی پما تسدن
بخش خارج از رقابت – غیر داستانی
«عشق» به کارگردانی ویرجینیا الوتری سرپیری
«به جلو گوئرنیکا»(نسخه کامل) به کارگردانی یروان جیانیکیان، آنجلا ریچی لوچی
«هالیوود گیت» به کارگردانی ابراهیم نشاط
«ریویچی ساکاموتو | اپوس» به کارگردانی نئو سورا
«انزو جاناچی ونگو آنچیومن هم می‌آیم» به کارگردانی جورجیو وردلی
«منوهای دلپذیر» به کارگردانی فردریک وایزمن
خارج از رقابت – سریال
«نقره و خون» (اپیزود ۱ و ۲) به کارگردانی خاویر جیانولی، فردریک پلانشون
«من روح تو را می شناسم (اپیزود ۱ و ۲) ساخته جاسمیلا زبانیچ، دمیر ابراهیموویچ
بخش اکران ویژه
«سهم شیر: تاریخچه ای از نمایشگاه» به کارگردانی باپتیسته اچگارای، جوزپه بوچی
بخش افق ها
«آسمان باز» به کارگردانی ماریانو آریاگا، سانتیاگو آریاگا
«بهشت» به کارگردانی انریکو ماریا آرتاله
«پشت کوه ها» به کارگردانی محمد بن عطیه
«چمدان قرمز» به کارگردانی فیدل دوکوتا
«تاتامی» به کارگردانی گای ناتیو، زار امیر ابراهیمی
«بهشت در حال سوختن است» به کارگردانی میکا گوستافسون
«پر وزن» به کارگردانی رابرت کولودنی
«سطح بالا» به کارگردانی سیمون ماسی
«زخم تردید» به کارگردانی سلمار نکار
«بی دل» به کارگردانی نارا نورماند، تیائو
«یک یکشنبه بی پایان» به کارگردانی آلن پارونی
«شهر باد» به کارگردانی لکاگوادولام پورو-اوچیر
«توضیح برای همه چیز» به کارگردانی گابور ریس
«رنگین کمان بنزینی» به کارگردانی بیل راس، ترنر راس
«در انتظار شب» به کارگردانی سلین روزه
«خانه داری برای مبتدیان» به کارگردانی گوران استولوسکی
«سایه آتش» به کارگردانی شینیا تسوکاموتو
«خوابگاه» به کارگردان نهیر تونا
بخش افق‌های ویژه
«بوتا جون» به کارگردانی لوانا باجرمی
«برای همیشه برای همیشه» به کارگردانی آنا بوریاچکووا
«نجات» به کارگردانی دانیلا گوگی
«در سرزمین مقدسین و گناهکاران» به کارگردانی رابرت لورنز
«روز مبارزه» به کارگردانی جک هیوستون
«فلیسیتا» به کارگردانی میکایلا رامازوتی
«پت شاپ پسران» به کارگردانی اولمو اشنابل
«دزدیده شده» به کارگردانی کاران تژپال
«مرد سفالی» به کارگردانی آنایس تلن

لینک کوتاه : https://shoma-online.ir/?p=196310

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.