«جو بایدن» تمدید حضور نظامیان آمریکا در افغانستان را بررسی می کند
«جو بایدن» تمدید حضور نظامیان آمریکا در افغانستان را بررسی می کند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، تیم سیاست خارجی «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا هنوز درباره اجرای توافق دولت پیشین این کشور با گروه طالبان و خروج ۲۵۰۰ نیروی باقیمانده این کشور تا یکم ماه مه تصمیم نهایی خود را نگرفته است. شبکه خبری «اِن بی سی» روز پنج شنبه به نقل از […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، تیم سیاست خارجی «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا هنوز درباره اجرای توافق دولت پیشین این کشور با گروه طالبان و خروج ۲۵۰۰ نیروی باقیمانده این کشور تا یکم ماه مه تصمیم نهایی خود را نگرفته است.

شبکه خبری «اِن بی سی» روز پنج شنبه به نقل از دو مقام آگاه به این موضوع گزارش داد که دولت بایدن در حال بررسی گزینه تمدید استقرار نیروهای نظامی آمریکا در افغانستان تا ماه نوامبر بجای خروج تمام پرسنل نظامی تا ضرب الاجل یکم ماه مه است.

بایدن که در واقع با تلاش مقامات پنتاگون برای حفظ نظامیان آمریکا در افغانستان بیش از یکم ماه مه مخالفت کرده بود، در نهایت متقاعد شد که گزینه تمدید حضور نیروها را بررسی کند.

بنا به گفته یکی از مقامات آگاه به گفتگوهای اخیر، «بایدن خواهان خروج از ایالات متحده» است. وی توضیح داد که وزارت دفاع آمریکا پافشاری می‌کند که طالبان شروط این توافقنامه را رعایت نکرده است و به این ترتیب ادعا می‌کنند که نمی‌توانند تضمین کنند که در صورت خروج سریع نیروها از افغانستان چه اتفاقی خواهد افتاد».