جیره غذایی و  اضافه کاری محیط‌بانان در سال جاری پرداخت می‌شود
جیره غذایی و  اضافه کاری محیط‌بانان در سال جاری پرداخت می‌شود

سرهنگ جمشید محبت خانی در بازدید از مناطق حفاظت شده و تحت مدیریت محیط زیست استان اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: استحقاقی ماهانه (جیره غذایی) و استحقاقی سالانه شامل البسه و بیش از ۴۰ قلم تجهیزات انفرادی محیط‌بان در بودجه ۱۴۰۰ پیش‌بینی شده است که پس از تصویب نهایی لایحه در مجلس […]

سرهنگ جمشید محبت خانی در بازدید از مناطق حفاظت شده و تحت مدیریت محیط زیست استان اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: استحقاقی ماهانه (جیره غذایی) و استحقاقی سالانه شامل البسه و بیش از ۴۰ قلم تجهیزات انفرادی محیط‌بان در بودجه ۱۴۰۰ پیش‌بینی شده است که پس از تصویب نهایی لایحه در مجلس شورای اسلامی، اعمال خواهد شد.

وی با بیان اینکه استحقاقی‌های ماهانه و سالانه محیط بانان هر سال باید تکرار شود، افزود: علت اینکه جیره غذایی محیط‌بانان در سال ۱۳۹۹ ناقص پرداخت شد به دلیل افزایش ۵۰ درصدی حقوق بود که سازمان محیط زیست برای کارکنان اعمال کرد و از این رو در نهایت اعتبار جیره غذایی، مأموریت‌ها و اضافه‌کاری به صفر رسید ولی افزایش ۵۰ درصدی حقوق اعمال شد.

فرمانده یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست کشور خاطرنشان کرد: امسال جیره غذایی حق مأموریت‌ها، اضافه کاری و امور رفاهی محیط‌بانان در بودجه در نظر گرفته شده است که این‌ها می‌تواند در معیشت آنان تأثیر بسیار خوبی داشته باشد.

سرهنگ محبت‌خانی ادامه داد: به شدت پیگیر این موضوع هستیم که همه این موارد از ابتدای سال جاری، اردیبهشت ماه اعمال شود و به جز جیره غذایی، امسال حق مأموریت‌ها، رفاهی و اضافه کاری‌ها که اعتبارات آن برای سال ۱۴۰۰ پیش‌بینی شده، پرداخت می‌شود.

پیش بینی هزینه ۴۵۰ هزار تومانی برای هر شیفت کاری محیط بانی

وی ابراز داشت: جیره غذایی ماهانه ۴۵۰ هزار تومان برای هر محیط بانی که در شیفت کار می‌کند، پیش بینی شده است؛ این مبلغ در فیش حقوقی محیط‌بانان اعمال نخواهد شد بلکه به ازای هر محیط‌بان هزینه جیره‌غذایی به ادارات استان‌ها پرداخت می‌شود و آنها موظف به تأمین جیره خشک و شارژ پاسگاه‌های محیط‌بانی هستند.

فرمانده یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست کشور درباره پرداخت حق مأموریت‌ها و اضافه کاری‌های محیط‌بانان نیز خاطرنشان کرد: پرداختی ساعات اضافه کاری و حق مأموریت محیط بانان با هم برابر نیست و بر اساس مدرک تحصیلی، جایگاه شغلی و سوابق محیط‌بانان تعیین می‌شود؛ پرداخت ساعت اضافه کاری کاملاً از فیش تأثیر می‌گیرد و هر محیط‌بانی که دارای مدرک تحصیلی، جایگاه شغلی و سوابق بالاتر باشد، دریافتی اضافه کاری یا حق مأموریت بیشتری خواهد داشت.

سرهنگ محبت‌خانی درباره شهر تاریخی اصفهان، گفت: اصفهان با کمک رسانه‌های بومی و مردم با فرهنگ این خطه، شهر بسیار تمیزی است و مردم مسائل زیست‌محیطی را خیلی رعایت کرده و زباله در محیط رها نمی‌کنند.

وی با قدردانی از مردم و شهرداری اصفهان، افزود: از طرف همه محیط بانان و جامعه دوستداران محیط زیست از مردم با فرهنگ اصفهان بابت رعایت مسائل محیط زیستی تشکر می‌کنم و امید است در همه جای کشور مانند اصفهان مسائل محیط زیستی را به ویژه در زمینه زباله رعایت کنند.

سرهنگ محبت خانی در بازدید از مناطق تحت مدیریت و حفاظت شده استان اصفهان، با محیط بانان این مناطق دیدار و گفت وگو کرد.

استان اصفهان با وسعتی بالغ بر ۱۰۷ هزار کیلومترمربع دارای تنوع زیستی بسیار گسترده و یک اثر طبیعی ملی، ۲ پارک ملی، پنج پناهگاه حیات وحش، چهار منطقه حفاظت شده، ۱۱ منطقه شکار ممنوع و یک تالاب بین‌المللی است و حدود ۲۰۰ نیروی محیط بان از مناطق چهارگانه تحت مدیریت استان حفاظت می‌کنند.

وسعت مناطق تحت مدیریت محیط زیست اصفهان به بیش از دو میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار می‌رسد.