حاج صالح در متلاشی کردن شبکه های جاسوسی اسرائیل نقش مهم داشت
حاج صالح در متلاشی کردن شبکه های جاسوسی اسرائیل نقش مهم داشت

به گزارش خبرگزاری مهر، سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان در ابتدای سخنان خود مراسم گرامیداشت «حاج اسد محمود صغیر» در مجتمع امام مجتبی (ع) در جنوب بیروت گفت: به خانواده فرمانده مجاهد حاج اسد محمود صغیر تسلیت عرض می کنم. وی افزود: حاج صالح از زمان شکل گیری حزب الله به آن […]

به گزارش خبرگزاری مهر، سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان در ابتدای سخنان خود مراسم گرامیداشت «حاج اسد محمود صغیر» در مجتمع امام مجتبی (ع) در جنوب بیروت گفت: به خانواده فرمانده مجاهد حاج اسد محمود صغیر تسلیت عرض می کنم.
وی افزود: حاج صالح از زمان شکل گیری حزب الله به آن ملحق شد و به سن تکلیف رسید و او فرزند حزب الله است. همه کسانی که از ابتدای این روند به حزب الله ملحق شدند و از روزهای نخست به آن پیوستند از نسل موسس و بنیانگذار حزب الله هستند و حاج صالح هم یکی از آنهاست.
نصرالله تاکید کرد: آنها در ایام پرمخاطره و دشواری به حزب الله ملحق شدند؛ ایامی که در پی پیروزی بودند و شهادت در برابر آنها قرار داشت. من حاج صالح را ظرف سالیان طولانی می شناختم. او مومن متدین و پرهیزگار و زاهدی بود که به دنبال متعلقات مادی نبود. او برادری متواضع و مودب و بسیار باهوش بود. او به غیر از حزب الله به موضوع دیگری فکر نمی کرد. خود را وقف خدمت به حزب الله کرده بود.
دبیر کل حزب الله لبنان افزود: حاج صالح دوره های فرهنگی و امنیتی عالی را طی کرد و از مجاهد و رزمنده به یکی از فرماندهان مهم و به دور از رسانه تبدیل شد. وی با کفایت و هوش در کنار حاج عماد تا زمان شهادت نقش مهمی را ایفا کرد. وی به وظیفه خود در بُعد امنیتی برای مدت طولانی به خوبی عمل کرد و وظیفه او بسیار مهم بود.
وی تاکید کرد: حاج صالح در خنثی سازی شبکه های اسرائیلی و کشف جاسوسان اسرائیلی نقش اساسی داشت. او در خنثی سازی خودروهای بمبگذاری شده نقش اساسی داشت.
دبیر کل حزب الله لبنان در ادامه افزود: از طریق دیدگاهمان و درک و فهم مان از ماهیت نبرد در سوریه و روند امور و اعترافاتی که از سوی مقامات عالی رتبه دنیا بیان شد، مشخص شد که دیدگاه ما درست بود. ماهیت نبرد در سوریه نیاز داشت که گروهی بزرگ از رزمندگان از لبنان بروند و در راس آنها فرماندهان نظامی و امنیتی قرار داشت که حاج صالح نقش اساسی داشت.
وی افزود: پس از شهادت سید ذوالفقار، حاج صالح مسئولیت مستقیم در سوریه را برعهده گرفت و از جمله پرونده هایی که عهده دار آن بود، مقابله با گروههای تکفیری از حیث امنیتی و کشف آنها و نقش او در متلاشی کردن و انهدام شبکه های جاسوسی اسرائیلی بود.
نصرالله تصریح کرد: حاج صالح مسئول پرونده حفاظت از منطقه سیده زینب(س) بود. حاج صالح از زمان رفتن به سوریه لحظه ای از کار نایستاد. همه کسانی که در دمشق و منطقه زینبیه جنگیدند در پاسداری از آن نقش آفرینی کردند. از جمله پرونده های دیگر همچنین پرونده مفقودین در سوریه بود که حاج صالح عهده دار آن بود. ما در بحث پرونده مفقودین دستاوردهای بزرگی داشتیم.
وی افزود: حاج صالح در پرونده های فلسطینی و عراقی در مراحل مقاومت عراق از سال ۲۰۳ تا ۲۰۱۱ و مرحله داعش نقش داشت. پس از شهادت سید ذوالفقار، روابط من با حاج صالح مستقیم بود و با او هنگامی که بیمار بود گفتگو کردم که استراحت کند اما او مخالفت می کرد. یک لحظه هم ماموریتش را ترک نکرد و با بیماری خود در خفا کنار می آمد.
در حال تکمیل..