حامیان رژیم صهیونیستی صلاحیت اظهارنظر درباره حقوق بشر را ندارند
حامیان رژیم صهیونیستی صلاحیت اظهارنظر درباره حقوق بشر را ندارند

به گزارش شما آنلاین، دومین دور مشورت‌های سیاسی میان وزارت خارجه‌های جمهوری اسلامی ایران و بنگلادش در داکا برگزار شد. باقری معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان و مسعود بن مومن قائم مقام وزارت امور خارجه بنگلادش، ریاست هیئت‌های ایرانی و بنگلادشی را در این دور از رایزنی‌ها بر عهده داشتند و درباره راه‌های توسعه […]

به گزارش شما آنلاین، دومین دور مشورت‌های سیاسی میان وزارت خارجه‌های جمهوری اسلامی ایران و بنگلادش در داکا برگزار شد.
باقری معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان و مسعود بن مومن قائم مقام وزارت امور خارجه بنگلادش، ریاست هیئت‌های ایرانی و بنگلادشی را در این دور از رایزنی‌ها بر عهده داشتند و درباره راه‌های توسعه همکاریهای سیاسی، اقتصادی و فرهنگی میان دو کشور بحث و تبادل نظر کردند.
همچنین در این نشست که نمایندگان دستگاه‌های اقتصادی بنگلادشی هم حضور داشتند، دو طرف بر برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی میان ایران و بنگلادش تاکید و فعال سازی تعامل پارلمانی را پشتوانه استحکام روابط دوجانبه ارزیابی کردند.
در جریان این نشست مقرر شد هیئت‌های بازرگانی ایران و بنگلادش از جمله هیئت‌های اتاق‌های بازرگانی، صنایع و معادن، تعاملات تجاری تهران_داکا را افزایش دهند.
در خلال این نشست دو طرف همچنین درباره موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی نیز گفتگو و رایزنی کردند.
معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان با اشاره به اصالت حقوق بشر در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: قدرت‌هایی که ده‌ها سال حقوق ملت مظلوم فلسطین را زیر پا گذاشته و با تمام توان از اشغالگری و تجاوزگری رژیم صهیونیستی حمایت کرده و می‌کنند، وجاهت و صلاحیت اظهار نظر درباره حقوق بشر را ندارند.
دکتر باقری با اشاره به پیوندهای تاریخی، تمدنی و فرهنگی میان دو ملت ایران و بنگلادش، تحکیم پیوندهای دو کشور را در گرو تعامل پیوسته و گسترده میان دولتهای ایران و بنگلادش در عرصه‌های مختلف ارزیابی کرد.