حجاب و عفاف مورد توجه و برنامه‌ریزی وسیع دشمن قرار گرفته است
حجاب و عفاف مورد توجه و برنامه‌ریزی وسیع دشمن قرار گرفته است

انسیه خزعلی در همایش زیست عفیفانه، از مجموعه برنامه‌های رویداد فرهنگی گوهرشاد که همزمان با هفته عفاف و حجاب در مرکز همایش‌های بین‌المللی منطقه آزاد انزلی برگزار شد، اظهار کرد: مسئله حجاب و عفاف یکی از مسائلی است که در جنگ بزرگ شناختی مورد توجه و برنامه‌ریزی وسیع دشمن قرار گرفته است. وی افزود: در […]

انسیه خزعلی در همایش زیست عفیفانه، از مجموعه برنامه‌های رویداد فرهنگی گوهرشاد که همزمان با هفته عفاف و حجاب در مرکز همایش‌های بین‌المللی منطقه آزاد انزلی برگزار شد، اظهار کرد: مسئله حجاب و عفاف یکی از مسائلی است که در جنگ بزرگ شناختی مورد توجه و برنامه‌ریزی وسیع دشمن قرار گرفته است.

وی افزود: در واقع نشان گرفتن هویت دینی و ملی ملت در دستور کار دشمن قرار دارد، زیرا از درون تغییر ایجاد می کند و بدون اینکه یک گلوله شلیک کند سرزمین ما را به تسخیر خود درمی آورد.

خزعلی با بیان اینکه سلاح جنگ سایبری سلاح بی‌صدایی است که می‌تواند به طور کامل یک ملت را نابود کند و بالاتر از آن به سمت سرباز دشمن شدن حرکت دهد، تصریح کرد: در جنگ شناختی یکی از سربازان به جبهه دشمن می‌پیوندد و افراد دیگری را نیز با خود همراه و هماهنگ می‌کند که قطعا تلفات و تبعات آن بیشتر از جنگ فیزیکی است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: اینکه دشمن سالانه اعتبارات قابل توجهی به جنگ سایبری اختصاص می‌دهد و هر ساله نیز بر میزان اعتبار آن اضافه می‌کند نشان از اهمیت جنگ شناختی دارد که اگر آن را نبینیم و توجه نداشته باشیم دشمن با غفلت ما در این جنگ پیروز می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه این جنگ جدید نیست، گفت: در طول تاریخ چنین امری وجود داشته که حتی خداوند در قرآن کریم‌ به آن در آیات متعدد اشاره کرده که از جنگ شناختی علیه دشمن بهره ببریم.

خزعلی با بیان اینکه در زمینه حجاب در جنگ پدافندی هستیم در حالیکه باید آفندی حرکت کنیم، تاکید کرد: این وظیفه ماست که جلودار باشیم و از حرکت‌هایی استفاده کنیم تا دشمن را از مسیر روانی تحت تاثیر قرار دهیم.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه به تعبیر رهبری از هنر در جایگاه خود و برای نمایش ارزش‌هایمان استفاده نکردیم؛ در حالی که دشمن از این حربه و سلاح تاثیرگذار بهره برده، گفت: از جمله آنها در امر حقیر و کوچک نشان دادن حجاب و عفاف و عوض کردن ارزش‌ها و جایگزین کردن ضد حجاب است و طبق نقشه دشمن در این مسیر تمام فکر زن آرایش و زییایی ظاهری است.

وی با بیان اینکه به تحلیل و رصد شناختی نیاز داریم و باید تلاش کنیم در این مسیر جلودار باشیم و انفعالی حرکت نکنیم، تصریح کرد: در سند تحول زن و خانواده یکی از مواردی که در توصیف زنان مطرح می‌شود پیشران بودن و حرکت‌ساز بودن با نگاه صحیح به باورها و نگرش‌ها است.

خزعلی با تاکید بر جلوگیری از نگرش دشمن به تغییر شناخت‌ها تاکید کرد: دشمن تلاش می‌کند جامعه را ناپاک نشان داده و سرمایه‌های اجتماعی ما را تحت تاثیر قرار دهد و باید توجه داشته باشیم حجاب فقط در پوشش نیست بلکه در رفتار و کردار و فعالیت‌های اجتماعی هم برای زنان و هم مردان است.

وی تصریح کرد: ما دنبال جامعه پاک و روابط پاک هستیم که این پاکی در وهله اول به نفع بانوان و بعد خانواده‌هاست و این چیزی است که دشمن می‌خواهد از ما بگیرد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده اضافه کرد: الگوهای موفقی که ضمن حفظ ارزش‌ها و عفاف توانستند در جامعه نمونه خوبی باشند معرفی کنیم و با برنامه‌ریزی در این زمینه به خوبی عمل کنیم.

خزعلی با اشاره به اینکه این مسئله نیاز به همکاری زن و مرد دارد تا از همه وسیله‌ها برای تحقق این امر فرهنگی کمک بگیریم، گفت: همکاری در برنامه‌ها و طرح‌هایی که در مسیر خانواده پایدار و حفظ اصالت و هویت زن، جامعه را یاری کنند اعلام‌ همکاری کرده و از این گونه طرح‌ها استقبال می‌کنیم.

انتهای پیام

منبع