حجت‌الاسلام سعیدی: سرلشکر فیروزآبادی مراتب ولایتمداری را طی کرده بود
حجت‌الاسلام سعیدی: سرلشکر فیروزآبادی مراتب ولایتمداری را طی کرده بود

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین علی سعیدی رئیس دفتر عقیدتی و سیاسی فرمانده کل قوا صبح پنجشنبه در مراسمی که به مناسبت چهلمین روز درگذشت سرلشکر بسیجی سید حسن فیروزآبادی در مسجد جامع خرمشهر موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد، سرلشکر فیروزآبادی را فردی خدمتکار به نظام اسلامی و وفادار به ولایت […]

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین علی سعیدی رئیس دفتر عقیدتی و سیاسی فرمانده کل قوا صبح پنجشنبه در مراسمی که به مناسبت چهلمین روز درگذشت سرلشکر بسیجی سید حسن فیروزآبادی در مسجد جامع خرمشهر موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد، سرلشکر فیروزآبادی را فردی خدمتکار به نظام اسلامی و وفادار به ولایت و ولی فقیه معرفی کرد و گفت: در فرهنگ اسلامی برخی مفاهیم مراتبی است که از جمله می‌توان به ولایت مداری اشاره کرد.
وی با بیان اینکه «ولایتمداری دارای پنج مرتبه است»، مرتبه اول ولایتمداری را شناخت و فهم درست ولایت عنوان و خاطر نشان کرد: دومین مرتبه ولایتمداری، ولایت‌باوری و است؛ مشکل بسیاری از افراد یا عدم شناخت ولایت است یا عدم باور و ایمان به آن است. ایمان به ولایت نیز خود دارای مراتبی است و میان حر، زهیر و قمر بنی‌هاشم در مراتب ایمان به ولایت تفاوتهایی وجود دارد.
رئیس دفتر عقیدتی و سیاسی فرمانده کل قوا عشق به ولایت را سومین مرتبه ولایتمداری برشمرد و اظهار کرد: این مرحله یکی از سخت‌ترین مراتب ولایتمداری است. مرحله چهارم ولایتمداری نیز ولایت‌یاوری و حرکت و تلاش کردن در خط ولایت و در راه تحقق اهداف ولایت است. آنچه که طی ۴۳ سال بعد از پیروزی انقلاب باعث استقرار و استمرار نظام انقلاب اسلامی شد همین ولایت‌یاوری است.
حجت‌الاسلام سعیدی در پایان با تاکید بر اینکه پنجمین مرتبه ولایتمداری اجرای فرمان و دستور ولی فقیه بدون قید و شرط است، گفت: یکی از نمونه های آشکار این مرتبه از ولایتمداری سپهبد شهید قاسم سلیمانی بود؛ او فقط به دنبال اجرای فرمان بود و با فلسفه صدور این فرمان کاری نداشت. از دیگر افرادی که این مراتب پنجگانه را طی کرده بود مرحوم دکتر فیروزآبادی بود؛ او از پیش از انقلاب و در زمان دانشجویی به ولایت پیوستند و تا زمان رحلت در این مسیر بودند.
انتهای پیام

منبع