حدود ۳۰ دانش‌آموز در ایالت کادونا در نیجریه ربوده شدند
حدود ۳۰ دانش‌آموز در ایالت کادونا در نیجریه ربوده شدند

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری رویترز، افراد مسلح بار دیگر گروهی از دانش آموزان را در ایالت کادونا واقع در شمال غرب نیجریه ربودند. ۳ دانش آموز آگاه در این خصوص اعلام کردند که حدود ۳۰ دانش آموز شب گذشته از مدرسه ای در مجاورت یک آکادمی نظامی در در ایالت کادونا ربوده […]

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری رویترز، افراد مسلح بار دیگر گروهی از دانش آموزان را در ایالت کادونا واقع در شمال غرب نیجریه ربودند.

۳ دانش آموز آگاه در این خصوص اعلام کردند که حدود ۳۰ دانش آموز شب گذشته از مدرسه ای در مجاورت یک آکادمی نظامی در در ایالت کادونا ربوده شده اند.

به گزارش رویترز، این چهارمین ربایش گسترده دانش آموزان در نیجریه از ماه دسامبر سال گذشته تا کنون به شمار می آید.

هر چند هنوز هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این ربایش را برعهده نگرفته است؛ اما حدود دو ماه قبل هم عناصر گروهک تروریستی «بوکوحرام» در ایالت کاتسینا بیش از ۳۰۰ دانش آموز پسر را ربوده بودند.

این در حالیست که چندی پیش «آبوتو یارو» مامور پلیس نیجریه به خبرنگاران اعلام کرد که تعداد دانش‌آموزان دختر ربوده شده در حمله افراد مسلح به مدرسه شبانه روزی در ایالت زمفارا در شمال غرب این کشور ۳۱۷ نفر است.

این مامور پلیس نیجریه در این باره گفت: افراد مسلح ناشناس ساعات اولیه صبح به مدرسه شبانه‌روزی در ایالت زمفارا حمله کردند. در پی بررسی وضعیت حضور و غیاب در این مدرسه متوجه مفقود شدن ۳۱۷ دانش‌آموز دختر شدیم. نیروهای امنیتی به محل وقوع حادثه اعزام و عملیات جستجو و نجات این دانش‌آموزان آغاز شده است.

گفتنی است بوکو حرام در سال ۲۰۰۰ اعلام موجودیت کرده و از سال ۲۰۰۹ تاکنون با انجام اقدامات خشونت‌آمیز بیش از ۲۰ هزار نفر را کشته است.

این گروهک تروریستی از سال ۲۰۱۵ در کشورهای کامرون، بنین، چاد، نیجر و نیجریه اعمال تروریستی انجام می‌دهد. بر اثر حملات این گروه به منطقه دریاچه چاد حداقل ۲ هزار نفر کشته شده‌اند.

محمدو بوهاری رئیس جمهوری نیجریه که جنایت فجیع قتل عام شیعیان در زاریا را در کارنامه تاریک دوران تصدی خود دارد؛ تا کنون نتوانسته است هیچ اقدام مثبتی را برای جلوگیری از ادامه جریان‌های مشابه در سراسر کشورش به انجام برساند.