حذف بانوان پینگ‌پنگ‌باز ایران از اعزام به مسابقات گزینشی جهان
حذف بانوان پینگ‌پنگ‌باز ایران از اعزام به مسابقات گزینشی جهان

به گزارش خبرنگار مهر، برخلاف ادوار گذشته، پینگ پنگ بازان کشورهای مختلف برای حضور در مسابقات ۲۰۲۳ قهرمانی جهان باید کسب سهمیه کنند. این رقابت ها ۲۲ تا ۲۸ می (اول تا ۷ خردادماه ۱۴۰۲) در آفریقای جنوبی برگزار می شود. دیدارهای گزینشی این مسابقات در قاره آسیا ۷ تا ۱۳ ژانویه همزمان در دو […]

به گزارش خبرنگار مهر، برخلاف ادوار گذشته، پینگ پنگ بازان کشورهای مختلف برای حضور در مسابقات ۲۰۲۳ قهرمانی جهان باید کسب سهمیه کنند. این رقابت ها ۲۲ تا ۲۸ می (اول تا ۷ خردادماه ۱۴۰۲) در آفریقای جنوبی برگزار می شود.
دیدارهای گزینشی این مسابقات در قاره آسیا ۷ تا ۱۳ ژانویه همزمان در دو بخش مردان و بانوان به میزبانی قطر برگزار می شود. فدراسیون تنیس روی میز ایران اما اعزام بانوان به این رقابت های گزینشی را منتفی و قصد دارد تنها در بخش مردان نماینده اعزامی داشته باشد.
بدین ترتیب ایران تنها در بخش مردان مسابقات ۲۰۲۳ تنیس روی میز قهرمانی جهان نماینده خواهد داشت البته در صورتیکه پینگ پنگ بازان کشورمان در این بخش بتوانند از حضور در مسابقات قطر کسب سهمیه کنند.
ارزیابی های فنی و مدیریت هزینه ها دو دلیل اصلی که فدراسیون تنیس روی میز با لحاظ کردن آنها، بانوان را از ترکیب تیم اعزامی به مسابقات انتخابی قطر حذف کرده است.
مسابقات تنیس روی میز ۲۰۲۳ قهرمانی جهان در بخش انفرادی، دوبل و میکس دوبل برگزار می شود. این دومین دوره این رقابت ها است که با شیوه جدید و با تعداد ۱۲۸ بازیکن در هر بخش مردان و بانوان برگزار می شود.
دوره پیشین مسابقات تنیس روی میز قهرمانی جهان با این شیوه جدید به میزبانی آمریکا برگزار شد. البته برای مسابقات آمریکا، به خاطر شرایط وقت و ادامه پاندمی کرونا، دیدارهای گزینشی برگزار نشد و بازیکنان کشورهای مختلف بر اساس رنکینگ جهانی، مجوز لازم برای سفر به آمریکا را به دست آوردند.
در بخش مردان، تیم ملی تنیس روی میز ایران با ترکیبی متشکل از حداکثر چهار بازیکن عازم قطر می شود. نوشاد و نیما عالمیان همراه با امیرحسین هدایی و امین احمدیان ترکیب بازیکنان اعزامی به قطر را تشکیل می‌دهند. در صورتی که فدراسیون تنیس روی میز اعزام تیم سه نفره را مصوب کند، امین احمدیان از این ترکیب خارج می‌شود. اینگونه بود که از ایران نوشاد و نیما عالمیان همراه با امیرحسین هدایی سهمیه حضور در مسابقات قهرمانی جهانی را کسب کردند اما در بخش بانوان هیچ سهمیه ای به ایران تعلق نگرفت.
برای مسابقات ۲۰۲۳ قهرمانی جهان اما با توجه به مساعد شدن شرایط کرونا و فراهم بودن بستر لازم برای برگزاری رقابت، انجام مسابقات گزینشی به منظور مشخص شدن بازیکنان شرکت کننده در برنامه ITTF قرار گرفته است.
قرار است تیم ملی تنیس روی میز ایران با ترکیبی متشکل از حداکثر چهار بازیکن در مسابقات گزینشی شرکت داشته باشد. نوشاد و نیما عالمیان همراه با امیرحسین هدایی و امین احمدیان ترکیب بازیکنان اعزامی به قطر را تشکیل می‌دهند. در صورتی که فدراسیون تنیس روی میز اعزام تیم سه نفره را مصوب کند، امین احمدیان از این ترکیب خارج می‌شود.